Linnamäest sai BNSi omanik

05. mai 2014, 10:19

Apteegiärimees Margus Linnamäe, kellel on ka 50protsendine osalus Eesti Meedias, omandas oma MM Grupi tütarettevõtte UP Invest kaudu 55-protsendilise osaluse BNSis.

"Kuna olin juba varem investorina meediaärisse sisenenud, siis tundus ettepanek liituda BNSi omanikeringiga igati loogiline,“ vahendas pressiteade MM Grupi juhatuse liikme Margus Linnamäe sõnu. Linnamäe on ka Postimeest välja andva Eesti Meedia suuromanik.

Uudisvoog OÜ juhatuse liikge Ilmar Kompus lisas, et investori kaasamise eesmärk oli tagada ettevõtte stabiilsus ja areng.

Koos enamusosaluse omandamisega toob Linnamäe BNSi juhtima Sven Nuutmanni, kellest saab ka UP Investi juhatuse liige. Nuutmanni vastutusalaks on eelkõige UP Investi investeeringud meedivaldkonda.

Nuutmann lahkus mai alguses turvaettevõtte USS tegevjuhi ametist. Ta on töötanud Ekspress Gruppi kuuluva ASi Delfi juhatuse esimehena aastail 2009–2011, aga olnud ka Sportland Eesti tegevjuht, Rambler Media Ltd asepresident, Rambler TV ja Tele2 tegevjuht Venemaal ning juhtinud rahvusvahelisele meediakontsernile Modern Times Group MTG AB kuuluvat ettevõtet MTG Radio Ida-Euroopas.

Pressiteate vahendusel ütles Nuutmann, et tema ülesandeks BNSis on arendada välja senisest laiapõhjalisemad klienditooted. „BNS on väga tugeva ajaloo ja meeskonnaga meediaettevõte. Minu peamiseks eesmärgiks on laiendada pakutavate toodete valikut muutunud meediamaastikul. Samuti on oluline juba olemasolevate toodete parem ja jõulisem positsioneering turul. Peame säilitama liidripositsiooni Eestis ja Leedus ning tugevdama ettevõtte positsiooni Lätis,“ on uue meediajuhi Nuutmanni visioon.

Seoses tehinguga muutub ka BNSi nõukogu. UP Investi esindajatena lähevad ettevõtte nõukogusse Kristjan Vilosius ja Paavo Truu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. May 2014, 15:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing