Harri Taliga asutas nõustamisfirma

15. mai 2014, 00:00

Endine ametiühingute keskliidu juht Harri Taliga lõi konsultatsioonifirma Taliga Consulting.

“Eesmärk on tööd teha. Tegemist on konsultatsioonifirmaga. Inimene peab millegagi tegelema. Kogu aeg on ju räägitud, et Eestis on ettevõtlusega lihtne alustada,” kommenteeris Taliga ettevõtte asutamist.

“Otsustasin proovida. Ettevõtte alustamine ja registreerimine on iseenesest lihtne, kuid kõik muud asjad päris nii lihtsad pole,” märkis Taliga, kelle sõnul on ettevõttel juba ka esimesed kliendid. “Eks ma ikka tööd teen jah. Kuigipalju neid tellimusi on, kahjumis ettevõte pole, ­seda võin öelda,” märkis Taliga.

Nõustab töö- ja sotsiaalkaitses. Ettevõte nõustab kliente peamiselt töö- ja sotsiaalkaitse küsimustes.“Eks ma saan tegeleda nende küsimustega, millega varemgi olen tegelenud. Ega ­vanale koerale uusi trikke ei õpeta,” naeris Taliga.

Ta lisas, et klientide nõudlus sellise nõustamise järele on täiesti olemas. Peamiselt on tema kliendid juriidilised isikud, on ka mõni eraisik, kuid nende osa käibes on veel väike.

Taliga ei välistanud, et naaseb ühel päeval palgatööle. “Kunagi ei tea ju, mis elu tuua võib. Ei välista seda ja olen avatud pakkumisteks, nagu on kombeks öelda,” rääkis Taliga.

Ka Tsäkkol nõustamisfirma. Endine maanteeameti juht ­Tamur Tsäkko asutas möödunud aastal ärinõustamis- ja juhtimisalase ettevõtte Kordon OÜ.

“Jah, on küll selline. Kuid tegevus ei käi hetkel veel,” lausus Tsäkko telefonis. Ta ei soovinud midagi rohkem ettevõtte kohta lisada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. May 2014, 20:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing