Prantsusmaa raudteefirma tellis 2000 vale rongi

Raido Neemre 21. mai 2014, 19:02

Prantsusmaa riiklik raudteefirma SNCF avalikustas, et nad tellisid 2000 uut rongi, mis laiendaks regionaalset võrgustikku. Paraku on aga rongid paljude jaamade platvormide jaoks liiga laiad ning ümberehitus läheb ettevõttele kalliks maksma.

Riikliku raudteeoperaatori RFF kõneisiku sõnul tunnistavad nad oma viga.

„Me avastasime vea natuke liiga hilja, me tunnistame seda ja võtame omale täies ulatuses vastutuse,“ sõnas Christophe Piednoel.

Ehitustööd platvormide väiksemaks tegemiseks on juba alanud, kuid sajad uued platvormid ootavad veel oma järge.

Segadus algas sellest, kui RFF edastas vigased andmed rongiplatvormide kohta SNCF, kes vastutas rongide tellimise eest. Uute rongide tellimine on osa suurest moderniseerimisplaanist, vahendas Canard Enchaine.

RFF saatis vaid vähem kui 30 aastat tagasi ehitatud platvormide mõõdud, kuid enamus Prantsusmaa 1200 platvormist on ehitatud enam kui 50 aastat tagasi. Ehitustööd on maksma läinud juba enam kui 80 miljonit eurot.

Prantsusmaa transpordiminister Frederic Cuvillier süüdistas probleemis „absurdset raudteesüsteemi“, viidates eelmise valitsuse 1997. aastal tehtud muudatustele. „Kui raudtee operaator (REF) selle kasutajast, SNCF-st eraldada, siis see ei tööta lihtsalt,“ sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2014, 19:02
Otsi:

Ava täpsem otsing