Piimasektor kasvab mühinal

Marta Jaakson 02. juuni 2014, 08:24

Tänavu esimeses kvartalis suurenes piimatoodang võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 10%. Aastaga on kasvanud nii lehmade arv kui tootlikkus, selgub põllumajandussektori I kvartali ülevaatest.

Piima kokkuost suurenes aastaga 9% võrra. Piima kokkuostuhind, 400 eurot tonni kohta, oli 18% kõrgem kui mullu esimeses kvartalis. 

Lihasektoris olid kokkuostuhinnad veidi madalamad kui mullu samal ajal – veiselihal 3% ja sealihal 2%. Samas suurenes I kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 18% võrra muna- ning 4% võrra tapaloomade ja –lindude tootmine. 

Viimaste aastate I kvartali andmete võrdlus näitab, et kolmandat aastat on suurenenud nii veise- kui linnulihatoodang. Tänavuse I kvartali linnulihatoodang oli aga rekordiline, ületades viimase viie aasta kõiki kvartaleid. Lamba- ja kitselihatoodang jäi I kvartalis aga viimase viie aasta madalaimaks, üheks põhjuseks lammaste kokkuostu oluline vähenemine.

Põllumajandussaaduste tootjahinnaindeks kasvas I kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 4,4% ning põllumajandussaaduste tootmisvahendite ostuhinnaindeks langes 3,2%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2014, 09:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing