Automüüjatel läheb erakordselt hästi

Mait Kraun 03. juuni 2014, 21:28

Automüüjad teatasid teisipäeval, et autode müük oli USAs mais oodatust kõrgem. See annab täiendava lükke USA majanduse uuele tõusule pärast esimese kvartali langust.

General Motors, Ford ja Chrysler teatasid eelmise kuu müüginumbrid, mis olid tunduvalt paremad, kui analüütikud neile ennustasid. Üle ootuste hästi läks ka Nissanil ja Toyotal.

Ford suurendas oma müüki 3 protsenti, General Motors 12,6 protsenti, Chrysler 16,7 protsenti ja Toyota 17,0 protsenti. Nissani autode müük tõusis 18,8 protsenti, vahendas Reuters.

Chrysler ja General Motors teatasid, et mai kuu oli automüüjate jaoks parim kuu seitsme aasta jooksul. Nissan tegi oma kõigi aegade kuu rekordi.

„Autotööstuse toodang suurenes kiiresti, tarbijate kindlus suurenes ja nõudlus uute autode vastu tugevnes,“ ütles Toyota USA müügijuht Bill Fay.

General Motorsi müüginumbreid ei rikkunud ka 2,6 miljoni auto tagasikutsumine. Väidetavalt on Chevrolet Cobalt’i ja Saturn Ioni tehnilised puudujäägid põhjustanud 74 inimese surma.

USA autotööstusele oodatakse kolmandat kuud järjest häid tulemusi. Heitliku talveilma tõttu lükkasid inimesed autoostu edasi ning kevad on osutunud müüginumbritelt väga edukaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2014, 21:28
Otsi:

Ava täpsem otsing