"Kaadrivoolavust meil ei ole"

08. juuni 2014, 17:27

Mere-lastiveo organiseerimisega tegelev ettevõtte Tarcona ASi möödunud aasta käive ja kasum kasvasid.

Ettevõtte juhi Sulev Loo sõnul värbab ettevõte juurde uusi inimesi ja laieneb. Eesti palgamaksjate kahekümne parema hulka kuuluva ettevõttes kaadrivoolavust praktiliselt ei ole.

Küsimustele vastab Sulev Loo

Tarconal oli möödunud aasta heade tulemustega, kasvatasite käivet 20%.

Jah, aga need on väikeses Eestis nii pisikesed numbrid.

Kuidas te ise tulemustega rahule jäite?

Meie ise oleme tulemustega rahul ikka. Meil oli hea stabiilsus ja vaikselt kasvame.

Kui palju te inimesi olete juurde võtnud?

Eks me vaikselt võtame jah. Käesoleval aastal oleme võtnud juba 7-8 inimest juurde. Me pakume oma klientidele järjest laiemat back-office´i teenuste spektrit, need on uued positsioonid. Meie investeeringuteks ongi inimesed, me oleme teenust pakkuv firma.

Laienete ka ruumide osas Tornimäel?

Jah, üks kolmandiku pinda võtame juurde. Meie back-office´i valdkonnad on spetsiifilisemad nüüd, gaasi ja elektriga.

Palgakulu tööaja kohta on majandusaastaaruande järgi langenud keskmiselt 4184 eurolt 4105 euroni. Kas see on uute töötajate juurde võtmise tõttu?

Täpselt nii. Käesoleval aastal jäävad meie palgad enamvähem samale tasemele. Meil on palgad ja preemiad ühel real ja me reaalselt palgana selliseid summasid inimestele välja ei maksa. Ajakirjanduse tulemusel on meie tööintervjuud märksa keerulisemaks läinud, sest kõik tahavadki palka saada 4180 eurot ja mõtlevad nii, et saaks keskmisegi kätte.

Ja teie peate siis tegelema nende ümberveenmisega?

Jah. Noh, reaalsus on ikkagi olemas ja inimesed teavad ju, mis palgatase Eestis on.

Milline on teie ettevõtte omanike dividendipoliitika?

Ikka maksame dividendi igal aastal regulaarselt.

Kui tihti omanikuga kohtute?

Ei tahaks sellesse teemasse minna praegu, see ei puutu majandustulemustega kuidagi kokku nii.

Milliseid tulemusi te käesolevaks aastaks kasumi ja käibe osas prognoosite?

Eks see aasta väikese tõusu toob ikka, 20% ei julge lubada.

Keda te enda konkurentideks peate tööturul?

Eestis ei ole, see on nii spetsiifiline valdkond. Kuid Euroopas ja maailmas on neid konkurente küll ja küll. Raske on kedagi välja tuua. Paljudel trading ettevõtetel on enda osakonnad, kes teevad seda tööd. Meil on välja kujunenud nii, et meil on eraldi ettevõte  ja pakume seda eraldi klientidele.

Kui Äripäevas ilmuvad palga TOPid ja teie olete seal esiotsas olnud, siis kas peale seda koguneb teie ukse taha teinekord ka tavapärasest suurem tööle soovijate seltskond?

No eks meil tuleb inimesi stabiilselt. Kaadrivoolavust meil ka praktiliselt ei ole ja inimesed, kes meile tööle on tulnud, seisavad oma ametis. Ju nad on on rahul sellega, mida ma siin pakume ja millega me tegeleme. Et eks ikka jah.

Teie selle üle kurta ei saa, et pole inimesi tööle võtta?

Noh, kvalifitseeritud töötajaid on meil võimatu võtta. Eks me ise kulutame palju energiat ja ressursse inimeste välja õpetamise peale.

TASUB TEADA

Tippjuhtide palgaTOPis oli üle 100 töötajaga nafta ja naftasaaduste logistikateenuse pakkuja Tarcona ASi juht Sulev Loo oma 33 842 eurose kuupalgaga üheksandal kohal.

Tänavu 23.märtsil ilmunud Eesti parimate palgamaksjate TOPis oli AS Tarcona  4185 eurose kuupalgaga ja 126 töötajaga 18. kohal.

2013 käive 14 miljonit eurot, kasum 1,5 miljonit eurot

2012 käive 11,7 miljonit eurot, kasum 502 449 eurot

2011 käive 10,4 miljonit eurot, kasum 973 341 eurot

2010 käive 8,2 miljonit eurot, kasum 683 628 eurot

AS Tarcona põhiliseks tegevusalaks agenditeenuste osutamine ettevõtetele, kes tegutsevad toornafta ja rafineeritud naftatoodete kaubanduse alal. Tarcona tagab kaupade liikumist SRÜ riikides, Euroopas, Aasias ning Ameerikas. Tarcona ASi omanikuks on GUNVOR GROUP LTD, mis on maailma suuremaid naftakauplejaid ja see ettevõte kuulub Venemaa miljardärile Gennadi Timtšenkole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2014, 02:24
Otsi:

Ava täpsem otsing