Maailma aasta ettevõtjaks sai India panga rajaja

Indrek Kald 10. juuni 2014, 14:04

Nädalavahetusel Monacos toimunud maailma aasta ettevõtja konkursi võitis India pankade esiviisikusse kuuluva Kotak Mahindra Banki rajaja ning juht Uday Kotak.

Eestit esindas Monacos BDG grupi omanik Priit Rebane, olles üks väheseid meelelahutusvaldkonnas tegutsevaid ettevõtjaid sel võistlusel läbi aegade.

Eestis aasta ettevõtja konkurssi korraldava Ernst & Young Baltic ASi partneri Ranno Tingase sõnul on Kotak Mahindra Banki näol on tegu India suure edulooga. "Ettevõtte rajaja Uday Kodak lõi oma esimese finantsettevõtte peaaegu et mitte millestki juba 1980ndate keskel tuhandete omataoliste seas, kuid tänaseks on sellest arenenud üks Inda juhtivaid pangandusettevõtteid," märkis ta,

"Žürii tõstis Uday Kodaki puhul esile eelkõige seda, mismoodi ta on suutnud leida oma tee India äärmiselt rangelt reguleeritud majanduskeskkonnas ja mõjutanud oma tegevusega positiivselt ka ümbritsevat kogukonda. Tema tugevus seisneb tugevas fookuses, mis on kaasa toonud ülikiire kasvu ja sealjuures võimaldab ettevõte madala hinnaga teenuseid näiteks vaesematele maapiirkondade elanikele, millel on reaalne käegakatsutav mõju inimeste eludele," selgitas Tingas pressiteates.

2003. aastal loodud Kotak Mahindra Bank on arenenud 250 000dollarise algkapitaliga finantsettevõttest 2,8 miljardi dollarise aastatuluga rahvusvaheliseks firmaks. Panga peakontor asub Mumbais, kuid sellel on 605 filiaali üle India, lisaks kontorid Londonis, New Yorgis, Dubais, Singapuris ja Mauritiusel. Ettevõte pakub tööd enam kui 25 000 inimesele.

Maailma aasta ettevõtja konkursil osales 60 finalisti 51 riigist, teiste seas ka mullu Eesti aasta ettevõtjaks nimetatud BDG grupi omanik ning juht Priit Rebane.

"Konkurents sellel konkursil on alati äärmiselt tihe, kuid eestlased on ikka leidnud võimalusi, kuidas silma paista," kinnitas Tingas.

"Meelelahutus ise on juba piisavalt huvipakkuv valdkond ja stressirikka ettevõtlusega tegelevad inimesed oskavad head lõõgastust ning meelelahutust kõrgelt hinnata. Kahe venna koostöös loodud BDG ei olnud ka sugugi tavaline ärimudel ning ettevõtte toimimise ning käima lükkamise kohta küsiti siin palju küsimusi. Eriti imponeeris žüriile see n-ö kaos, mis valitses Eestis ajal, kui BDG loodi," märkis ta.

Varasemalt on maailma aasta ettevõtja konkursil osalenud eestlased Jaan Puusaag (Krimelte OÜ), Indrek Sepp (Pristis AS), Peter Hunt (Wendre AS), Taavi Kotka ja Priit Alamäe (Nortal AS) ning Ruth Oltjer (Chemi-Pharm AS).

Praegu on käimas uus konkurss Eesti aasta ettevõtja 2014 leidmiseks. Võitja selgub selle aasta novembris ning tal on võimalus osaleda maailma aasta ettevõtja konkursil Monacos järgmise aasta juunis.

Konkursi põhimõtteks on tunnustada kasvavate ettevõtete loojaid ja eestvedajaid ning anda neile tuult tiibadesse laiema mastaabiga ärisse suundumiseks. Igal aastal Monte Carlos toimuv konkurss on maailmas üks suurima mastaabiga ettevõtjate tunnustamiseks loodud üritusi, mis sai alguse 1986. aastal USAst. Konkursi osavõistlusi viiakse läbi enam kui 60 riigis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. June 2014, 07:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing