Päev börsil: Portugal heidutas turge

Juhan Lang 11. juuli 2014, 09:57

Aasia aktsiaturud jätkasid eile langemist ja regiooni MSCI Asia Pacific indeks pidi vastu võtma esimese nädalase kahjumi alates mai algusest, kukkudes eile 0,4%.

Euroopa sündmused ei jätnud mõjutamata ka Aasia turge, mil turvasadamat pakkuvate regiooni võlakirjade hinnad kerkisid ning nii Jaapani jeen kui kullahind tõusid.

Eile lõi Euroopas lained Portugali suuruselt teise panga võlaprobleemide ilmsikstulek, kui selgus et panga suurimal aktsionäril on probleemid oma võlakohustuste täitmisega. Regiooni börsiindeks kukkus uudiste ajel 4,3%.

First NZ Capitali majandus- ja strateegiajuht Chris Green rääkis Portugali sündmuste valguses Bloombergile, et väga leebe suhtumine aktsiaturgude riskidesse oli õnnetus, mis lausa ootas juhtumist. „See ei ole piisav katalüsaator põhjustamaks olulist ümberhindamist, aga see toonitab eurotsooni haavatavust,“ leidis ta.

Jaapani Topixi aktsiaindeks langes eile 0,4% ja kogu nädala lõikes 2,4%, mis on suurim langus alates aprillist. Jaapani aktsiaturu baromeeter Nikkei 225 indeks langes täna 0,5%, olles viiendat päeva languses. Ka Hong Kong Hang Seng indeks langes 0,4%.

MSCI maailmaindeksi nädalane kukkumine on olnud 1,5%, mis on suurim viiepäevane kukkumine alates aprillist. Samal ajal on kuld kahel viimasel päeval tõusnud 0,6%, kaubeldes 1337,36 dollarit untsist.

Naftahind on pärast mõõnaperioodi taas stabiliseerunud, mil Brenti toornafta hind tõusis 6 sendi võrra 108,73 dollarile barrelist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. July 2014, 09:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing