Teadusraha energeetikasse juurde

21. juuli 2014, 00:00

Riigikogus juunis heakskiidu leidnud elektrituruseaduse muudatus aitab panustada senisest enam energeetika-alase teadus- ja arendustegevuse (T&A) edendamisse. See toetab ka Eleringi plaane tõsta T&A osakaal ühe protsendini ettevõtte käibest.

Kindlasti ei saa T&A suunad olema seotud ainult ettevõtte enda majandustegevusega, vaid tahame panustada arendustegevuse toetamise kaudu laiemalt Eesti ja Euroopa energiamajanduse edendamisse. Suurema T&A toetamise kaudu energeetikasektoris on hea võimalus anda midagi ühiskonnale tagasi, aidates luua uut väärtust laiemalt.

Praegu kaks korda vähem. Tänavu investeerib Elering teadus- ja arendustegevusse ligikaudu 650 000 eurot ehk 0,5 protsenti käibest. Järgmisel aastal jätkuvad juba algatatud projektid ning alustatakse mitme uuega. Uurimistegevuse prioriteedid on tarkvõrgu arendamine, valmisoleku loomine Kesk-Euroopa sagedusalaga ühinemiseks ning elektri- ja gaasituru tõrgeteta toimivuse tagamine. Seejuures on olulised info- ja kommunikatsioonitehnoloogiliste lahenduste senisest veelgi intensiivsem kasutuselevõtt energiamajanduse tõhustamiseks ning koostööprojektid teiste Euroopa põhivõrguettevõtjatega.

Mõistagi ei tööta me tänagi T&A projektide kallal üksi. Soovime areneda energeetika kompetentsikeskusena osana võrgustikust, mis hõlmaks ülikoole, riigiasutusi, turuosalisi, teiste riikide süsteemihaldureid jt partnereid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. July 2014, 19:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing