Säästuautod tõid üllatuskasumi

Birjo Must 29. juuli 2014, 11:24

Euroopa suuruselt kolmanda autotootja Renault' esimese poolaasta kasum kasvas 25%, kuna eurooplased eelistavad üha enam säästuautosid. 

Renault' EBITDA (kasum enne intresse, makse ja immateriaalse põhivara kulumit) kasvas tänavu esimesel poolaastal 729 miljonile eurole võrreldes 583 miljoniga aasta eest. Tulemus ületas Bloombergi poolt küsitletud analüütikute ootusi 56 miljoni euro võrra.

Peamine kasumikasvu põhjus oli ettevõtte teatel see, et aina rohkem eurooplasi eelistab odavaid Dacia brändi mudeleid. Nõnda õnnestus firmal kärpida kulusid. Renault' Rumeenia üksuse säästuautode bränd on saanud ettevõtte jaoks peamiseks kasumi teenimise allikaks.

Lisaks on Renault' kasumi kasvatamise strateegia osaks töökohtade kärpimine, palkade külmutamine ning Jaapani partneri Nissan Motoriga komponentide vahetamine.

„Tulemused on head ja veidi kõrgemad kui me ootasime,“ ütles International Strategy & Investment Groupi analüütik Erich Hauser. „See tõestab, et nende uued mudelid on edukad,“ lisas ta.

Renault' käive kukkus esimesel poolaastal 3%, 19,8 miljardile eurole. Ettevõtte teatel oli see tingitud valuutakursi muutusest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. July 2014, 11:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing