Puhkepäev. Jaan Tätte kutsub sünnipäevapiknikule

08. august 2014, 00:00

Jaan Tätte 50. sünnipäeva tähistava suvetuuri kontsertidele võib kaasa võtta oma söögi ja joogi, piknikulina laiali laotada ning murul lesides muusikat kuulata. Eesmärgiks on võimalikult pingevaba kontserdiformaat.

Juubelituur peatub paikades, kus korraldatakse kontserte harva või siis üldse mitte. Kolmapäevast mööda Eestimaad tuuritav Tätte ootab piknikulisi täna omi laule kuulama Karksi ordulinnuses.

Ees ootab veel kaheksa kontserdipaika: Kaarma maalinn, Varbola maalinn, Poslovitsa rand Pühajärve ääres, Porkuni järve kallas, Haapsalu piiskopilinnuse õu, Pärnu Reiu jõe kallas, Vääna-Jõesuu rannapark ning Luunja roosiaed.

Omapäraks piknikuformaat. Tätte jaoks on kontserdituur võimalus kohtuda inimsetega, kellele tema laulud midagi olulist on tähendanud.

“Nüüd ma tahaks oma juubeli puhul neile vastu pakkuda midagi ilusat ja toredat. “Peatus” ei näe välja nagu tavaline kontsert laululavadel, vaid võtan inimesi vastu kui parimaid sõpru, kes mulle külla tulevad. Laulame koos ja ajame juttu koos,” rääkis Tätte oma plaanidest.

Muusikalise poole eest kannab piknikuõhtutel hoolt mõistagi juubilar ise. Mis täpselt esitusele tuleb, ei ole veel päris lõpuni kindel, sest kindlasti sisaldavad erinevad piknikud hästi palju improvisatsiooni ning seetõttu kujunevad õhtud erinevais paigus ka muusikaliselt mõnevõrra erinevateks.

Kindel on see, et ette saab mängitud enamik Jaan Tätte uuelt, kuu aega tagasi salvestatud plaadilt “Peatus”, mis sisaldab kokku 44 lugu, millest neli on täiesti uued.

“Need on lood, mis on Jaanile ühel või teisel põhjusel tähtsad olnud. Ei ole kindel, et päris kõiki neist jõuab ta oma sünnipäevapiknikul ette kanda, aga enamiku siiski,” rääkis kontserdi korraldaja Aarne Valmis.

Vähemalt mõnda rida Jaan Tätte mõnest laulust teab peast tõenäoliselt iga eestlane. Juubelikontserdid annavad võimaluse kuulata nii neid laule, mis on tuttavad, kui ka neid, mis veel nii tuttavaks ei ole saanud. “

Jaan Tätte lauludel on oma mõte ja sõnum, need on lihtsad ja siirad, see vast teebki tema laulud meeldejäävaks,” arvas Valmis.

Piknikukorv kaasa. Kui enamasti ei lubata kontserdi territooriumile oma sööki ja jooki kaasa võtta, siis juubelikontserdi korraldajad vastupidi kutsuvad sünnipäevapiknikule koos oma piknikukorviga.

Samas ei pea seda ilmtingimata tegema, sest kohapeal pakutakse samuti head ja paremat.

 

Juubel

 • Jaan Tätte sünnipäevapiknik “Peatus”

08.08 Karksi ordulinnus
09.08 Kaarma maalinn
10.08 Varbola maalinn
13.08 Poslovitsa rand Pühajärve ääres
14.08 Porkuni järve kallas
15.08 Haapsalu piiskopilinnuse õu
16.08 Pärnu Reiu jõe kallas
17.08 Vääna-Jõesuu rannapark
19.08 Luunja roosiaed
Kontsertide algus kl 19.00, piknikuplats avatakse kl 18.00
Piletid: 12–14 eurot

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  07. August 2014, 17:25
  Otsi:

  Ava täpsem otsing