East Capital ootas Leedu hiiglase ostu mitu aastat

22. detsember 2014, 16:00
Gert Tiivas (East Capital Explorer), Paulius Dambrauskas (Cgates) ja Toomas Tiivel (Starman).
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141222/NEWS/141229957/AR/0/AR-141229957.jpg

Täna teatas Starmani suuromanik East Capital Explorer, et ostab Leedu suurima telekommunikatsioonifirma Cgates. Samas otsib East Capital uusi pakkumisi kogu Baltikumis.

„Otsime pidevalt firmasid, mis on valmis kasvama. Jälgime Balti turgu pingsalt ja oleme valmis investeerima,“ ütles East Capitali esindaja Balti riikides ja Starmani nõukogu esimees Gert Tiivas. Ta lisas, et East Capital on juba mitu aastat sektorit jälginud.

Tiivas märkis, et kuna Starman on väga hea ettevõte, on selle kaudu laienemine igati loogiline samm. Ta märkis täna Leedus pressikonverentsil, et East Capital otsib häid ettevõtteid ning tahab investeerida Eestisse, Lätisse, Leedusse. Balti riike eelistab East Capital seetõttu, et siin on palju kvaliteetseid firmasid ning stabiilne majandus.

„Kui on võimalik kasvada valdkonnas, kus meil on juba midagi ees, näiteks seesama kaabeltelevisioon, telekomivaldkond, siis nendest võimalustest oleme eriti huvitatud,“ rääkis Tiivas. Ta lisas, et operaatoreid, kes huvi pakuvad, on kõigis kolmes riigis. Cgatesi müüki ootas East Capital tema sõnul juba mõne aasta.

SEB Venture Capitali esindaja Johan Wolf kommenteeris, et SEB eesmärk oli Cgatesist lahkuda veel sel aastal. „Seadsime eesmärgi müüa oma osalus tänavu ja see väljumine on täpselt ajastatud. Leidsime suurepärase ostja, kes tunneb tööstust ja anname üle oma lapsukese, kelle eest oleme seitse aastat hoolt kandnud,“ ütles Wolf.

Ka Tiivas märkis, et telekomifirmad on East Capitalil seni, kuni need suudavad kasvada ja lisandväärtust tuua. „Me oleme investor ja varem või hiljem mõtleme väljumisele, aga siin on veel palju teha ja väljumisele ei pea veel mõtlema,“ kinnitas ta.

Leedu suurima telekommunikatsioonifirma ost jõustub pärast seda, kui Leedu konkurentsiameti ning raadio- ja televisioonikomisjon annab heakskiidu. Cgatesi juhatuse esimees Paulius Dambrauskas täpsustas, et see otsus tuleb uue aasta esimeses kvartalis.

Dambrauskas rääkis Äripäevale, et otsuse Cgates müüa tegid eelmised aktsionärid. „Me oleme selles firmas tegutsenud kaheksa aastat ja kasvatanud selle Leedu suuruselt teiseks telekomifirmaks. Oleme oma eesmärgi täitnud ja leidsime uue omaniku, kes suudab kasvu jätkata ja firmat edasi ehitada,“ ütles Dambrauskas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2014, 15:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing