Viha valitseja: inimesed ei talu mina ahistamist

Viha valitsemise koolitaja Sergei Drõgin  Foto: Andres Haabu
Äripäev • 17 veebruar 2017

Kui kaks inimest teineteise peale karjuvad, kas see on konflikt? Ei! See on juba konflikti lahendamine, rääkis eile Gaselli kongressil esinenud Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud ja viha valitsemise koolitaja Sergei Drõgin.

Inimesed hakkavad üksteise peale karjuma muidugi mõista selle pärast, et nad on vihased. Kuidas viha tekib? Konkreetseid põhjusi on Drõgini sõnul neli:

keegi piirab meie vabadust, olgu siis füüsiliselt või psühholoogiliselt;inimene kohtab takistusi, mis segavad teda eesmärgi saavutamisel;psühholoogilised põhjused, isiksuse eripära ja omadusedebameeldivad aistingud.

Kõik need neli saab viia ühise nimetaja alla: mina ahistamine. See on asi, mida inimesed Drõgini sõnul enamasti taluda ei suuda.

Gaselli kongress on tunnustus ja inspiratsiooniüritus gaselliettevõtetele.

Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%. 

Konverentsil esinesid Bo Henriksson, Jevgeni Kabanov, Helen Sildna, Priit Salumaa jpt.

Gaselliliikumist toetavad LHV ja Markit.

Drõgin soovitab mõelda südamele, mis tagab selle, et oleme elus: tema rütm koosneb töötamisest ja puhkamisest. Süda oskab, aga inimene ise mitte - imelik, kas pole? Miks me ometi nii halvasti puhata oskame, küsis Drõgin saalilt. Miks ei oska me lõdvestuda, miks teeme endale stressiga nii palju kurja?

Drõgin rääkis ka, et enda meelest lapsi kasvatavad täiskasvanud vajavad tegelikult kasvatavamist enamasti ise ning tõelise kasvatuse all tuleks mõista lapse ja vanema koosolemist.

Laval inimeseks olemise rollide üle arutlenud Drõgin palus kuulajatel mõtiskleda järgmiste küsimuste üle:

Mis on elu mõte?Kes mina olen?Missugused on minu väärtused.

Gaselli kongressile kogunenud inimesed said Drõginilt kaasa ka koduse ülesande: suhtu teistesse inimestesse nii, nagu sa tahad, et teised suhtuksid sinusse. Proovi ka!

Hetkel kuum