Mari Mets • 11 juuli 2017

SEB lõpetab Tallinna maratoni toetamise

SEB on toetanud Tallinna maratoni 14 aastat.  Foto: Erik Prozes / Postimees / Scanpix

SEB lõpetab 14 aastat kestnud toetusprogrammi Eesti suurimale rahvaspordiüritusele, mis jääb nüüd peasponsorita.

2004. aastal sõlmitud leping SEB ja iga aasta septembris Tallinnas jooksufännide suurüritust korraldava MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi vahel lõpeb tänavu.

Enam kui 20 000 osalejaga jooksuürituse korraldaja, MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi juhatuse liige Mati Lilliallik ei soovinud teemat kommenteerida, kuna neil on SEBga veel kehtiv leping. Ta lisas, et leping on konfidentsiaalne, mistõttu ta sellest lähemalt rääkida ei saa.

„Hoiame salapära üleval, meil on uudiseid sügisel,“ ütles Lilliallik.

Pangal uued ambitsioonid

Kuna koostöö tulemusel on SEB kunagine suureesmärk saavutatud ja koos maratoni korraldajatega on suudetud viia jooksu- ja spordikultuur 14 aastaga massidesse, on jõudnud kätte aeg võtta endale uus missioon ja teha sama edukat tööd ettevõtluse ja innovatsiooni vallas, vahendas SEB kommunikatsioonijuht Julia Piilmann.

Ta lisas, et SEB uute prioriteetide tõestuseks on Innovatsioonikeskuse valmimine tänavu kevadel, ettevõtete kasvuprogrammi turule toomine koostöös Euroopa Innovatsiooniakadeemiaga ja paljud teised algatused, mille eesmärk on Eesti majanduselu elavdamine ja ettevõtluse edendamine.

SEB põhilised toetusesaajad on Piilmanni sõnul endiselt Rahvusooper Estonia koos SEB publikupreemiaga, JA Eesti, Ajujaht, Eesti Tennise Liit ning vanemliku hoolitsuseta lapsed, kelle sportimist ja neile spordivarustuse ostmist toetab SEB heategevusfondi kaudu.

Indrek Kelk,, Klubi Tartu Maraton juht

Ega ei üllata.

Tartu Maraton pärast SEB loobumist raskustes

Juba 2015. aastast loobus SEB ka MTÜ Klubi Tartu Maraton korraldatava nelikürituse toetamisest, mis tekitas Tartu Maratoni eelarvesse aastas ligi 200 000eurose augu.

Kuuldes ajakirjanikult SEB loobumisest ka Tallinna maratoni toetamisel, ütles Tartu Maratoni juht Indrek Kelk: "Ega ei üllata. Tegelikult on see mitu aastat väga selge trend olnud, et kõik suured välisomanikega Eestis asuvad ettevõtted on toetusraha välja tõmmanud, nii pangad kui ka ettevõtted telekommunikatsiooni valdkonnast. Toetusmahud on spordis kõvasti vähenenud."

Ta märkis, et on täiesti võimalik, et need ettevõtted suunavad rohkem raha oma valdkondadega seotud ettevõtmistesse, aga välja see selliselt ei paista. "Tõenäoliselt on see ilus ettekääne ja toetussummad on kõvasti vähenenud," lisas Kelk.

Pärast SEB toetuse kadumist on pidanud Tartu Maraton kulusid kõvasti koomale tõmbama. „Oleme vähendanud kõvasti personali ja kulusid, olime sunnitud tõstma ürituste osavõtumakse. Kuidagi oleme hakkama saanud, aga on olnud väga-väga keeruline,“ ütles ta.

Kelgu sõnul on nad leidnud asemele väiksemaid toetajaid ega saa enam öelda, et eelarveauk oleks päris 200 000eurone, aga kindlasti pole nad suutnud puudujääki isegi mitte pooles mahus korvata.

„Hetkel ei tunneta me võimalust osavõtutasu veelgi tõsta. Kindlasti pole see tasu korralduse kvaliteeti ja pakutavate teenuste rohkust arvestades õiglane, aga konkurents on niivõrd tihe ja inimestel on valikuvõimalusi nii palju, et pole võimalik ka rohkem tõsta,“ lausus Kelk.

Hetkel kuum