Äripäev • 21. november 2017 kell 7:56

Tallinn võibki saada kasiinosaared

Tehis-kasiinosaared Tallinna külje all.  Foto: ARS Projekt

Tänasest saab tutvuda Tallinna kinnitatud Paljassaare kasiinosaarte detailplaneeringuga. 1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul võib Märt Sultsi kunagisest jaburast valimisideest tõesti kerkida geniaalne kinnisvaraprojekt.

Vahteri sõnul kinnitas linn SA Kasiinosaare algatatud kolme omavahel ühendatud tehissaare detailplaneeringu. “Sults tekitas sisuliselt mitte millestki 27-hektarilise potentsiaaliga krundi, mis võib ühel päeval osutuda geniaalseks investeeringuks,” ütles Vahter.“Tundub, et kasiinosaare fookus on vähenemas ja pigem on tegemist tavapärase kinnisvaraarendusega.”

Põhja-Tallinnas on Vahteri sõnul oodata huvitavaid arenguid: Kopli liinid taastatakse, Volta kvartal kerkib, Paljassaare ja Noblessneri sadamat arendatakse ning mitmel arendusfirmal on seal suured maatükid ja plaanid. „See võtab aastakümneid, aga kui arendused valmis, ei tundugi Kopli tehissaared enam nii utoopilised,” selgitas Vahter.

Tema sõnul ei ole merre ehitamine utoopia. “Juba 70ndatel rammiti Viru hotelli vundamendivaiad 60 meetri sügavusele maasse. Tehnika on sellest ajast kõvasti arenenud ning praegugi täidetakse Pirita TOPi juures merd kinnisvaraarenduseks,” ütles Vahter.

Põhja-Tallinnas asuva 27,98 hektari suuruse maa-ala kohta koostatud Paljassaare tehissaare detailplaneering võeti vastu Tallinna linnavalitsuse korraldusega tänavu 18. oktoobril.

Detailplaneering annab võimaluse rajada Paljassaare sadama akvatooriumi ja Tallinna lahe alale kolm omavahel ühendatud tehissaart, kuhu on kavandatud üks kuni 9korruseline maa-aluse korrusega ärihoone, üks kuni 4korruseline maa-aluse korrusega ärihoone ja ühekorruseline ärihoone. Lisaks on kavandatud jahisadam ning rannapark koos kõrghaljastuse ja rannaga ning linnusaar.

Hetkel kuum