Valitsus hangib lisaraha kinnisvaratehingutelt

Majaehitus.  Foto: Raul Mee
11. detsember 2017 kell 10:00

Riigikogu võttis menetlusse valitsuse algatatud eelnõu käibemaksuseaduse muutmiseks, mis laiendab oluliselt kinnisvaratehingute käibemaksustamist, kirjutab kinnisvarauudised.ee.

Käibemaksu muudatused puudutavad ehitusmaad. Kehtiva korra järgi ehitamiseks mõeldud kinnisasja müüki käibemaksuga ei maksustata, välja arvatud juhud, mis on seaduses välja toodud. Näiteks maksustatakse käibemaksuga ehitiseta maa müüki, kui maatükile on detailplaneeringuga antud ehitusõigus.

Et senisest rohkem käibemaksu koguda, laiendab seadusandja ehitusmaa mõistet ja maksustab tulevikus käibemaksuga ka neid maatükke, mis on projekteerimistingimuste, riigi eriplaneeringu või kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu kohaselt ehitamiseks kavandatud või mille kohta on esitatud ehitusteatis või mille sihtotstarve on elamumaa või ärimaa.

Lisaks muutub praegune ja teatud juhtudel vabatahtlikult lisatav käibemaks kohustuslikuks. Selgituseks, kui praegu saab rajatisega, kuid hooneta maa hinnale soovi korral käibemaksu lisada sellest maksuhaldurit eelnevalt teavitades, siis edaspidi tuleb käibemaks lisada igal juhul, kirjutab Äripäeva teemaveeb kinnisvarauudised.ee.

Hetkel kuum