Helsingi ehitustel napib kõike

27. veebruar 2018, 11:05
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180227/NEWS/180229695/AR/0/AR-180229695.jpg

Helsingis käib ehitamine sellise tempoga, et puudu on kõigest – töötajatest, projekteerijatest, isegi materjalidest, kirjutab Yle uudisteportaal.

Näiteks betoonelemente tuleb oodata kuni aasta.

Soome pealinna elanikkond kasvas eelmisel aastal 9000 inimese võrra.

Helsingi linnavalitsus kavatses eelmisel aastal ehitada n-ö taskukohase hinnaga kortereid, aga need krundid on endiselt tühjad. Kõik ei saanud isegi pakkumisi.

Linna otsuse järgi peaks pooled ehitatavatest korteritest olema nn taskukohase hinnaga, teine pool turuhinnaga. Mullu oli plaan ehitada 6000 uut korterit, sellest jäädi aga 1000 korteriga maha ja suur osa neist olid just need nn taskukohase hinnaga korterid.

„Just nendele on ehitajate saamisel raskusi,“ rääkis Helsingi piirkonna ehitusjuht Kari Pudas. „Pakkumisi tehakse vähe või üldse ei tehtagi, ja nende vähestegi hind on olnud kõrge.“

Praegu ehitatakse nii palju, et ehitusfirmad saavad objekte vabalt valida.

Skanska piirkonnajuht Ilpo Luhtala ütles, et kuna neil pole piisavalt töötajaid, ei saa nad ka igale poole pakkumisi teha. „Üritasime eelmisel aastal palgata juurde projektijuhte, pakkudes neile neljaks kuuks tasuta sisustatud korterit. Ühe töötaja lõpuks saime selle võttega,“ rääkis Luhtala.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2018, 11:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing