Kruuda kohtuasi ei taha käima minna

Oliver Kruuda  Foto: Erik Prozes
Eliisa Matsalu • 20. aprill 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Täna toimus endise piimatöösturi Oliver Kruuda kohtuasja eelistung. Kruuda advokaadid said lisaaega kaitse koostamiseks ja ka järgmine, pooleteise kuu pärast toimuv kohtuistung, on alles eelistung.

Harju maakohus rahuldas Kruuda kaitsjate taotluse pikendada kaitseaktide koostamise tähtaega.

Tasumata maksude ja nendelt arvestatud intresside pärast Tere ASi kohtusse kaevanud maksu- ja tolliamet on oma nõudest loobunud, sest Tere on nende ees oma kohustuse täitnud, kuid kohus jättis maksuameti nõude läbi vaatamata.

Kruuda kohtuasja käimaminek kipub venima. Esimene eelistung peeti veebruari keskel, ent siis otsustati vaid vahetada kriminaalasja kohtunikku, kuna esimene kohtunik Leo Kunman läheb suvel pensionile. Uus kohtunik on Janika Kallin.

Kohtuasja järgmine eelistung toimub 4. juunil. Siis kavatsetakse vaadata läbi kaitse taotlused ja lepitakse kokku kohtuliku arutamise ajakava. Viimast ei saanud täna kohtu pressiesindaja sõnul teha, sest osa kaitseakte ei olnud veel kohtuni jõudnud ning veel pole selge tõendite maht.

Mis juhtus?

Koos Kruudaga on kohtu all ka Tere nõukogu endine esimees ja jurist Allan Viirma, Tere endine teenustejuht ja mitut Kruuda firmat juhtinud Rein Lepasson, Tere raamatupidaja ja Kruuda finantsasjade korraldaja Hjalmar Konno ning Tere finantsosakonnas töötanud Jaanus Rätsep. Prokuratuuri hinnangul aitasid nad kaasa Kruuda maksukuritegudele.

Kahtlustuse sisuks on maksuametile valeandmete esitamine, mille tulemusena jättis AS Tere riigile tasumata nii tulu- kui ka käibemaksu kokku umbes 375 000 euro ulatuses, millest 250 000 eurot on tasumata tulumaks ja 125 000 eurot käibemaks.

Maksupolitseinikud pidasid Kruuda kinni 2016. aasta augustis, kui ta oli veel suurtes võlgades piimatööstuse Tere omanik. Nüüdseks on pank Tere Kruudalt jõuga ära võtnud ja Farmi piimatööstusele edasi müünud.Kruuda juhitud Tere sattus ka piimatootjate pahameele alla, sest Kruuda jättis neile pidevalt maksmata.Loe Kruuda kriminaalasjast pikemalt siit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt