10 Eesti kõige jõukamat kinnisvaraärimeest

Toomas Annus on Merko Ehituse suuromaniku Riverito suurim aktsionär.  Foto: Eiko Kink
Äripäev • 9. oktoober 2018 kell 6:56

Äripäev reastas eelmisel nädalal Rikaste TOP 500, kuhu kuulub ka mitmeid kinnisvara alal tegutsevaid ärimehi ja -naisi.

Äripäeva teemaveeb kinnisvarauudised.ee tõi esile kümme kõige rikkamat isikut, kelle põhitegevusalana on TOPis nimetatud kinnisvara. Tähelepanuväärne on, et nad kõik saavutasid TOPis koha Eesti 50 rikkaima isiku seas.

1. Toomas Annus

Juba aastaid rikaste TOPi eesotsas figureerinud Annus on Merko Ehituse suuromaniku Riverito suurim aktsionär saavutas TOPis 6. koha. Tema vara väärtuseks hinnatud 187,3 miljonit eurot.

Kontserni innisvaraarenduse müügitulu oli 2017. aastal 72,9 miljonit eurot, vähenedes eelmise aastaga võrreldes 2,4%. Samas suurenes renditulu 4,8% võrra, 30,6 miljoni euroni ja kinnisvara halduse müügitulu 3,8% võrra, 10,4 miljoni euroni. Kontserni kuuluvad Eestis, Lätis, Leedus ja Norras ehitusalaseid terviklahendusi pakkuvad ehitus- ja kinnisvaraarenduse ettevõtted.

2. Toonart Rääsk

16. kohale jõudnud Rääski vara väärtuseks on hinnatud 120,9 miljonit eurot. Rääsk on Tallinna kesklinnas tegutseva hotelli Metropol ning mitme erinevates Eesti linnades asuva ärihoone omanik, millest tuntum on Rakvere Põhjakeskus. Tallinnas kuulub tema firmale Haveli Invest Väike-Paala tänaval asuv büroohoone, kus on väljarenditud äripinda 8000 ruutmeetrit.

Terve tänavuse Rikaste TOPi leiad SIIT.

3. Kaido Jõeleht

Kaamos Groupi asutaja ja omanik oli TOPis tänavu 22. kohal. Tema vara väärtuseks on hinnatud 103,6 miljonit eurot. Viimastel aastatel on ta tõusnud Eesti üheks suuremaks kinnisvaraarendajaks.

Kaamos Group rajas Tallinnas Vana-Lõuna kinnistule büroohoone, kuhu kolis statistikaamet. Ettevõtte kõige suurem projekt on aga seotud Filtri tee piirkonnaga, nn Avala kvartali arendus võtab enda alla 10 hektarit.

2/3 Kaamos Grupi varast ja pool 69 miljoni eurosest aastakäibest tuli Kaamos Kinnisvarast, mis haldab kinnisvara ja tegeleb ehitustegevusega

4. Urmas Sõõrumaa

23. kohal asuva Sõõrumaa vara väärtuseks on hinnatud 103, 5 miljonit eurot. Sõõrumaale kuuluv U.S. Invest on Rotermanni kvartali arendaja, ettevõte tegeleb ka elamute ja ärihoonete arendusega.

Peamiselt turvaärimehena tuntud Sõõrumaa on üks nendest õnnelikest, kes suutis veenda Edgar Savisaare juhitud Tallinna linnavalitsust sõlmima koolide korrastamiseks pikaaegsed ja väga magusad lepingud erafirmadega.

5. Vello Kunman

27. koha saavutanud Kunmani vara väärtuseks on hinnatud 96,9 miljonit eurot.

Talle kuuluva valdusfirma Esraven tütarfirmad toodavad ehitusmaterjali, põllumajandussaadusi, toidukaupu ning haldavad kinnisvara ja müüvad sisustuskaupu. Teine tema rajatud kontsern on Silikaat Grupp, millest Vello Kunmanile kuulub 40%. Ettevõtte tütarfirmad on Aatriumi Sisustuskaubamaja, Aromare, Lepa Keskus ja Silikaat Kinnisvara.

Vaata kogu TOP 10 Äripäeva teemaveebist kinnisvarauudised.ee.

Hetkel kuum