Äripäev • 25. november 2018 kell 4:00

Raadiohommikus: kas tankistide kasutamine on nüüd ajalugu?

Esmaspäevases hommikuprogrammis kõneleb maksu- ja tolliameti juriidilise osakonna valdkonnajuht Airi Jansen-Uueda sellest, mis võimalusi annab tankistide vastases võitluses uued seadusemuudatused.  Foto: Eiko Kink

Eelmisel nädalal andis riigikogu maksuametile õiguse nõuda maksukahju välja firma tegelikelt omanikelt. Millised uued võimalused maksuametil tekivad ja kas tankistide kasutamine maksuvõla tasumisest hoidumiseks on nüüd ajalugu? Sellest räägib esmaspäeval Äripäeva raadio hommikuprogrammis maksu- ja tolliameti juriidilise osakonna valdkonnajuht Airi Jansen-Uueda.

Soovitusi, kuidas vabastada tippjuht ametist nii, et hiljem ei peaks talle maksma üle 100 000 euro kahjutasuks, jagab advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Klen Laus. Koidu Ehituse juhatuse liige ja kinnisvarainvestor Karin Vinkel jagab näpunäiteid, millega tasub arvestada üürikinnisvarasse investeerimisel.

Hommikut veavad Aivar Hundimägi ja Liis Amor.

Päev jätkub nelja saatega.

11.00–12.00 "Kuum tool". Kuni valimisteni on "Kuuma tooli" stuudios erakondade esindajad, kellega debateerime eelmise nädala kuumadel teemadel. Seekord on külalised Hanno Pevkur Reformierakonnast, Raimond Kaljulaid Keskerakonnast ja Meelis Niinepuu erakonnast Eesti 200. Teemadeks on erakondade reitingud, sotsiaalmaksu lagi, valitsuskriis, riigireformi ettepanekud ning Eesti Raudtee ja Operali kohtuvaidlus. Debatti juhib Aivar Hundimägi.

12.0512.15 "Müügiminutid". Sellel korral on külaline Mon Repos' peakokk Vladislav Djatšuk. Uurime, mis on värskelt pärjatud restorani Mon Repos suurepärase müügi ja teeninduse x-faktor. Mis kutsub inimesi sinna ikka ja jälle tagasi? Kuidas töötab müügitiim ja kas hea jootraha on kvaliteedimärk? Saatejuht on Urmas Kamdron.

13.0014.00 "Äritehnoloogia saade".* Kaugtöö rakendamise väljakutsetest ja selle võimalikust kasutegurist räägivad Ave Laas Targa Töö ühingust, Leivo Sepp Microsoftist ja Merli Üle Elisast. Saatejuht on Jürgen Klemm.

15.0016.00 "Lavajutud". Saade on salvestatud Ostujuhtimise aastakonverentsil, mille selleaastane põhiteema oli ostutöö automatiseerimine. Saate avaosas kõneleb Columbus Eesti digitaliseerimise ekspert Indrek Sabul. Ettekandes arutleb ta selle üle, miks peaksime andmete kogumisel suuremat tähelepanu pöörama automatiseerimisele, kuidas mõjutavad andmed protsesside ja ka ostutegevuse juhtimist ning sellest, millist rolli mängivad andmed ettevõtte riskijuhtimises ja ärianalüüsis. Teises ettekandes räägib ABB globaalse äriteenuste keskuse ja hankevaldkonna juht Henry Arusaar sellest, kas ja millisel määral äriteenuste keskused ettevõtte tööd efektiivsemaks muudavad ning kumb peaks tulema enne, kas ettevõtte digitaliseerimine või äriteenuste keskus.

Kuula raadiot otse SIIT.

* - kordussaade

Hetkel kuum