Kristjan Pruul • 7. mai 2019 kell 11:47

Eesti üks suuremaid piimatootjaid saab uue omaniku

Vändra OÜ piimakari.  Foto: Postimees/Scanpix

Eesti üks suuremaid piimakarja kasvatajaid Vändra OÜ saab uue omaniku, sest Vändra suurosanikud Jaan Toobal ja Ilmar Teevet otsustasid müüa oma osaluse Agron Haldusele.

„Eesmärk on suurendada Agroni kontserni kaudu toodetava igapäevase piimamüügi kogust ning tagada kontserniettevõtete ühise tootmispõhimõtetega sünergia võimalikult suurele igapäevasele piimatoodangule,“ teatasid osapooled konkurentsiametile.

Pärnu Postimehele antud usutluses tunnistas OÜ Vändra tegevjuht Ilmar Teevet, et müük on seotud tervislike põhjustega. “Agron Halduses on tublid Eesti tegijad ja minu soov on, et ettevõte toimiks edukalt edasi ja poleks tagasilööke,” rääkis Teevet Pärnu Postimehele. “Poole tiksumisega ettevõtte juhtimine mind ei rahulda.”

Agron ja tema tütarettevõtjad moodustavad põllumajandussaadusi tootva kontserni, mille põhiliseks tegevusvaldkonnaks on toorpiima tootmine. Näiteks kuulub piimatootjate hulka kontsernis Põlva Agro ja Peri Põllumajanduslik OÜ, mis on samuti Eestis suuremate seas.

Grupi müügitulu oli 2017. aastal 15 miljonit eurot, mis suurenes kolm korda võrreldes eelmise aastaga. Peamiseks müügitulu suurenemise põhjuseks oli 2016. aasta lõpus ostetud ettevõtted. Kontsernis toodeti 29 000 tonni piima.

Vändra OÜ seevastu on üks Eesti seitsmest suuremast piimakarja kasvatajast, mis tootis 2018. aastal 14 000 piima. Käive oli 6,3 miljonit eurot ning puhaskasum ulatus 1,3 miljoni euroni.

Hetkel kuum