Äripäev • 21. mai 2019 kell 5:06

Korteriühistute liit pole rahul Kredexi kiirkonkursiga

Kortermaja Tallinnas Lasnamäel.  Foto: Raul_Mee

Olukord, kus kortermajade rekonstrueerimistoetusteks tänavu ette nähtud 17,5 miljonit eurot täitus taotlustega paari minuti jooksul, näitab vajadust kortermajade rekonstrueerimistoetust suurendada, leiavad Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla ja juhatuse liige Urmas Mardi.

Jaadla sõnul valitseb korteriühistute seas suur pettumus. "Isegi mõned korteriühistud, kes täpselt keskööl, kui taotlusvoor avanes, arvutiklahvidele vajutasid, jäid ikkagi toetusest ilma. Inimeste mure on suur, sest elamistingimuste parandamine ei saa toimida nagu meelelahutuslik popkontsert, kuhu pileti lunastamiseks öid sabas peab seisma," kritiseeris ta.

Jaadla ja Mardi hinnangul kinnitab juhtunu Eesti Korteriühistute Liidu varem tehtud küsitluse tulemusi. "Küsitlusest selgus, et ühistud oleks valmis korterelamute renoveerimiseks kogusummas 124,7 miljonit eurot, mida on oluliselt rohkem, kui tänased toetusmeetmed ette näevad," märkis Jaadla.

"Kindlasti ei saa elamufondi rekonstrueerimist pidada riiklikul tasandil vähetähtsaks küsimuseks, arvestades seda, kui suur osa Eesti elanikest elab kortermajas – kaalul on pea miljoni kaasmaalase heaolu," rõhutas Jaadla. "See näitab inimeste suurt muret oma eluaseme pärast ja soovi sovetiaegsed korrusmajad kaasaegseteks energiasäästlikeks ja mõistlike küttekuludega kodudeks muuta," lisas Mardi.

Hetkel kuum