20. märts 1998, 00:00

kinos Kosmos 2 kell 13.15, 15.30
Tartu Athenas kell 18.30, 20.30
«Eelmise suve saladus», USA 1997

Eestisse on jõudnud õudusfilm «Eelmise suve saladus», mis pakub piisavalt ehmatavaid momente, jahmatavaid üllatusi ning sulaselget hirmu, mistõttu ei soovita seda vaatama minna alla 14aastaste lastega.

?otlase Jim Gillespie lavastatud linateos püsis muide kolm nädalat järjest USA edetabelis esikohal. Film jutustab keskkooli lõpuõhtul lõbusõidul inimese surnuks sõitnud noortest, kes teo varjamiseks viskavad laiba vette. Saladus aga hakkab ilmsiks tulema. Aasta pärast juhtunut hakkab keegi noori kimbutama, saates kirju, milles teatab, et teab, kes nad on ja mida tegid möödunud suvel.

Ungari päevad tõotavad kujuneda põnevaks nagu temaatilised päevad Olümpia hotellis alati. 24. märtsi õhtul degusteeritakse Bonnie & Clyde'is veine, toimub oksjon. 26. märtsil on klubis stiiliõhtu. 22. ja 29. märtsil on Elysées brunch, kus lisaks ungari toitudele-jookidele saab nautida ungari muusikat. Kel nimetatud üritustele minekuks aega napib, saab osa temaatilisest menüüst ja eripakkumistest kõigil päevadel nii Elysées kui Rendez-Vous's.

Möödunud aastal Eesti näitemänguagentuuri näidendivõistlusel kolmanda koha saanud lavastust «Tule minuga lendama» võib nüüd vaadata Eesti draamateatris. Teose autorid Ervin Õunapuu ja Toomas Hussar, kes on ühtlasi ka lavastuse kujundajad ja lavastajad, on liigitanud selle salapäraseks lend-draamaks.

Loo peategelane on meisterpiloot Nikolai Gastello, kes pikeeris oma vigastatud lennumasina Saksa sõjaväee?elonile, mis vedas laskemoona ja lahingutehnikat. See on lugu lennukis viibinute kummalistest läbielamistest. Meisterpilooti kehastab Aleksander Eelmaa, halastajaõde Garmen Tabor, piloodi õepoega Andres Puustusmaa.

Tartu filmihuvilistel avaneb õnnelik juhus saada osa filmivalikust, mis linastus suvel Pärnu visuaalse antropoloogia filmifestivalil.

Teemadering on lai: alates puhtalt etnoloogilistest filmidest kuni eksperimentaalsete linateosteni. Auhinnatud filmidest näidatakse peaauhinna võitnud «Igavese rahu portaali» ja publikupreemia saanud südamlik-humoorikat «Madame E-d».

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing