Tallinna loomaaeda ähvardab sulgemine

08. jaanuar 2001, 08:08

Kui Tallinna loomaaed ei leia raha euronõuete täitmiseks, võib kahe aasta pärast Eesti ainukest ja ka Põhjamaades tunnustatud väärtusliku kollektsiooniga loomaaeda ähvardada sulgemine, kirjutab Postimees.

Tallinna loomaaed tegutseb direktor Mati Kaalu sõnul juba praegu suures osas eurodirektiivi järgi, siiski seisavad paljud vajalikud tööd raha taga. ?Ainus asi, mis meist ei sõltu, on see, kui palju ja kuidas meile raha eraldatakse,? ütles Kaal.

Kogu loomaaia ümberehitamiseks on Kaalu sõnul vaja ligikaudu miljard krooni. ?Et see on aga pidev protsess, piisaks paaril järgneval aastal 20-30 miljonist, edasi võib jätkata kümmekonna miljoniga aastas.?

Et tulevikus saaks hakata küsima euroraha, peab loomaaia direktori sõnul olema ette näidata, et ka kohalik finantseerimine võimaluste piires toimib. ?Juba teist aastat on riigi ja linna poolt eraldatavad summad väikesed,? märkis Kaal.

Hoolimata ministri allkirjaga lubadustest pole tänavuses riigieelarves loomaaia tarvis eraldatud sentigi. Tallinna abilinnapea Liisa Pakosta sõnul on selline olukord kahetsusväärne.

Kuigi tähtaeg loomaaia euronõuetega vastavusse viimiseks on 1. märts 2002, võidakse see tegelikult kinni panna alles 2003. aasta algusest. ?Selle aja peale oleme kindlasti koostöös riigi, linna ja firmadega probleemi lahendanud,? rääkis Tallinna abilinnapea Liisa Pakosta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing