Lietuvos Telekomas langes vaatamata ostusoovitustele

Peeter Koppel 09. jaanuar 2001, 10:18

Eelmisel nädalal tõususuunas liikunud Vilniuse börs lõpetas eilse kauplemispäeva kergelt miinuses. Litin-10 indeks nõrgenes suhteliselt madala 370 310-litise käibe juures 0,84 protsenti, sulgudes 1159,78 punktil.

Langejad edestasid tõusjaid kolm kahe vastu ning suurimaks tõusjaks oli protsendiga televiisoritele kineskoope tootev Ekranas, mille aktsia sulgus 7,07 liti tasemel.

Lietuvos Telekomase aktsia kaotas 2 senti ning liikus 2,08 liti tasemele, seda vaatamata kauplemispäeva teisel poolel tulnud uudisele, mille kohaselt andis Briti investeerimisfirma Williams DeBroe aktsiale ostusoovituse. Hiljem lisandus DeBroe ostusoovitusele veel Vilniaus Bankase kõrgema hinnasihiga soovitus.

Investoritele väljastatud raportis hindab DeBroe aktsia väärtuseks 3,03 litti, mis on 45 protsendi võrra kõrgem Telekomase eilsest sulgemishinnast.

Teiseks ostusoovituse andjaks oli Leedu suurim pank Vilniaus Bankas kes seadis ettevõtte hinnasihiks 3,23 litti, mis on 55 protsenti üle eilsesulgumishinna.
Põhjenduseks tõi Vilniaus Bankas aktsia hinna allahinnatuse tuginedes fundamentaalnäitajatele ja ettevõtte monopoolsele seisundile, mis muudavad aktsia praegustel hinnatasemetel soodsaks.

Pank näeb ettevõtte tugevust interneti ja andmeside teenustes, kõrgetes dividendides ja 50% ületavas EBITDA marginnalis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing