Kalifornia suurim elektrifirma on maksejõuetu

11. jaanuar 2001, 10:23

Kalifornia suurim elektrifirma ei suutnud kolmapäeval raha puudumisel maksta talle esitatud arveid ning tühistas dividendi maksmise. Firma pöördus osariigi poole abipalvega ostmaks maagaasi 13 mln eratarbijale. Ametivõimud tegelevad võimalustega otsimaks võimalusi päästa firmat ja konkurente pankrotist.

PG E Corp., mis Kalifornia suurima energeetikafirma Pacific Gas and Elevtric omanik, ütles kolmapäeval, et nad ei maksa traditsioonilist neljanda kvartali dividendi ja viivitavad viimaste majandusaruannete avaldamisega seoses energiakriisiga, mis on viinud nii PG E ja teise energeetikafirma Southern California Edison majandusraskustesse, mistõttu firmad ei saa enam laenu.

Firmal on puudus maagaasist kuna pangad keelduvad firmale uusi laene andmast ning varustajad ei müü võlgu, mis viis firma erakordse abipalvega ametivõimude poole.

Pacific Gas Electric ja Southern California Edison on langenud miljardite dollaritega võlgadesse ostmaks energiat sel aastal klientidele. Firmadel pole lubatud katta energiakulude taevasse tõusu, kuna eratarbijatele kehtivad fikseeritud (reguleeritud) energiamüügitariifid, mis on oluliselt madalamad energia turuhinnast.

Pacific Gas Electric on müünud kahjumisse detsembri lõpu seisuga 6,6 mld dollari eest energiat ja Southern California Edison 4,9 mld dollari eest.

Reitinguagentuur Fitch alandas firmade reitingu rämpsvõlakirjade tasemele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing