Täna tuleb Tallinna kesklinna sadamasse uus Rootsi kaubalaev

12. jaanuar 2001, 14:37

Täna kella seitsme paiku õhtul saabub Tallinna Kesklinna sadamasse esmakordselt Rootsi firma V-V LINE kaubalaev Finnmail, mis hakkab esialgu kord nädalas vedama kaupa siit Lõuna-Rootsi tööstuspiirkonnas asuvasse Västerviki linna ja tagasi.

V-V LINE siinse agendi Transocean Eesti OÜ juhataja Ülle Lipre sõnul annab uus laevaliin vedajaile eelise maismaavedude lühenemise pealt, sest põhilised kaubavood tulevad Tallinnast. Teiseks paiknevad ka Rootsis peamised laadimiskohad maa kesk- või lõunaosas, pealegi on sealt Taani lühem maa kui Stockholmist, märkis ta.

Esimene laev, mis saabub Tallinna täna õhtul ja läheb siit tagasi enne keskööd, on välja müüdud kolmveerandi ulatuses. 'Kuna me pole veel reklaami teha jõudud, on see väga hea tulemus,' leidis Lipre. Finnmaidil on kaks dekki 66 juhikohaga ja see võtab korraga peale 1170 liinimeetrit kaupa.

Uus kaubalaev hakkab pakkuma konkurentsi Hansateele, mis pärast Estline laevade prahtimislepingute ükevõtmist omandas Eesti ja Rootsi vahelises kaubalaevalikkluses monopoolse seisundi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing