Minister Eiki Nestor: tuleb kuum sotsiaalkindlustusaasta

12. jaanuar 2001, 08:14

Sotsiaalminister Eiki Nestor loodab, et järgmise aasta alguses käivituvad lisaks töötuskindlustusele ja pensionireformi teisele sambale ka tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustus (TÕKH), mis tõstavad oluliselt maksukoormust, kirjutab Postimees.

Kui eelmine aasta kuulus poliitiliselt ettevõtte investeeringud tulumaksust vabastanud Reformierakonnale, siis tänavune aasta tõotab tulla Mõõdukate aasta. Valitsusse on jõudnud ning lähiajal jõudmas kolm sotsiaalpoliitiliselt väga olulist seadust, mis mõjutavad tuntavalt töötajaid ning ka tööandjaid.

Lisaks valitsuses heakskiidu saanud töötuskindlustusele saatis sotsiaalreformikomitee eile valitsusse ka kogumispensioni seaduse eelnõu, mis peaks valitsuse kabinetiistungil arutusele tulema juba 23. jaanuaril.

Justiitsministeeriumis on viimast lihvi saamas TÕKH, mis peaks Eiki Nestori hinnanguil valitsusse jõudma hiljemalt veebruaris.

?Usun, et riik on suuteline kõik kolm seadust järgmise aasta algusest rakendama ning erilisi takistusi ei tohiks olla.?

Nestor usub, et riik on valmis töötuskindlustuse rakendama juba 1. juulist, kui liiga tulist poliitilist debatti ei teki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing