Savi soovib ohjeldada töö ajal päevitajaid

Inno Tähismaa 15. jaanuar 2001, 09:55

Riigikogu esimees Toomas Savi kutsub lähiajal kokku riigikogu vanematekogu, et arutada, mida ette võtta parlamendi nende liikmetega, kes töö ajal puhkamas käivad, vahendab Delfi.

Konkreetse ajendi vanematekogu kokkukutsumiseks andsid Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare puhkusereis möödunud aasta detsembris ja Isamaaliidu liikme Jüri Kaveri puhkusereis tänavu jaanuaris, kirjutas Postimees.

Toomas Savi hinnangul on see praegu onsee eelkõige igaühe südametunnistuse asi.
?Kui keegi saab valijatelt volitused end esindada, siis peaks see tekitama kohustuse volitusi hea tööga õigustada,? märkis ta.

Savi selgitas, et Riigikogu liikme töö jaguneb laias laastus kolmeks: töö fraktsioonis, töö komisjonis, kus esindatakse oma erakonda, ja töö täiskogus, kus langetatakse poliitilisi otsuseid. ?Viimasel juhul, täiskogu tööst osavõtmisel,? rääkis Savi, ?võib minu meelest toetada mõne fraktsiooni esimehe seisukohta, et kui erakonnal on poliitilise otsuse langetamiseks niigi piisavalt hääli, siis võib erakonna liige täiskogust ka puududa.?

Küll aga on Savi sõnul hädavajalik osa võtta fraktsiooni ja komisjoni tööst, kus tehakse ära otsuse langetamiseks vajalik ettevalmistustöö. ?Sealt puudumine tähendab oma valija või erakonna esindamata jätmist,? sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing