Ametiühingujuht kahtleb pensioni teise samba mõttekuses

16. jaanuar 2001, 12:29

Ametiühingujuht Kadi Pärnits suhtub pensionisüsteemi teise samba käivitamisse pigem pessimistlikult, nähes sellest kasu vaid jõukamale rahvale ning koormat enamikule.

?Kas tõesti tehakse teist sammast vaid selleks, et toetada jõukamaid? Olemasolev
vabatahtlik pensionikindlustus, niinimetatud kolmas sammas sobib selleks paremini, sest võimaldab panna tulevikuks tallele 15% deklareeritud tulust, teine sammas kokku vaid 6%,? ütles Pärnits. ?Kui kolm neljandikku töötajaist ei soovi liituda vabatahtliku teise sambaga, ei paku see lahendust riikliku pensionisüsteemi probleemidele,? tõdes ta.

Järgmisel nädalal jõuab valitsusse kogumispensioni seaduse eelnõu, millega käivitatakse pensionisüsteemi teine sammas. Sellega liitumine on töötajatele vabatahtlik.

?Meie seisukoht on, et kui tehakse, siis kohustuslik. Vabatahtlikud skeemid toimivad tegelikult ainult suurema sissetulekuga elanikkonnarühmade jaoks - töötajate enamuse jaoks pole neid samahästi kui olemas. Valdava enamiku töötajate sissetulek on sedavõrd väike, et neil ei jää üle raha, mida võiks paigutada vabatahtlikku pensionikindlustusse,? teadis Pärnits.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing