Virumaa maavanemad rongide kadumises katastroofi ei näe

17. jaanuar 2001, 08:27

Lääne- ja Ida-Virumaa maavanemate kinnitusel ei tähenda Edelaraudtee liikluse lõpetamine Tallinna-Narva liinil maakonna elanikele kuigi suurt katastroofi, sest enamikule rongipeatustele on võimalik ka bussidega ligi pääseda, kirjutab Postimees.

Lääne-Viru maavanema Marko Pomerantsi sõnul on nende maakonnas kõik riigiteed asfalteeritud ning seetõttu bussiliikluseks erilisi takistusi ei ole. ?Probleeme võib tekkida üksnes Tartu suunale jäävate Tammsalu, Kiltsi ja Rakke peatustega, kuhu ükski tee otse ei lähe,? rääkis Pomerants.

Narva-suunalise raudteelõigu katmisel bussidega Pomerantsi kinnitusel probleeme ei teki, sest seal on teed korras ning mitmel pool on juba välja kujunenud hea bussiühendus.

Liigset kiirustamist otsuse langetamisel heidab valitsusele ette Ida-Viru maavanem Rein Aidma, kelle sõnul on rongiliiklus praegu paljudele oluline. ?Meie maakonnas kasutab töölesõiduks ronge 95 protsenti raudtee ümbruses elavatest inimestest. Loomulikult muudab selline järsk otsus nad ärevaks,? ütles ta.

Aidma kinnitusel on aga selge, et asendamatuid asju ei ole olemas, mistõttu ei näe ta rongide asendamises bussidega suurt probleemi, sest teedevõrgustik on selle jaoks täiesti olemas. ?Kõigile praegustele jaamadele saab ka bussiga ligi,? märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing