Kagu-Eesti maavanemad ei usu Jürgensoni lubadusi

18. jaanuar 2001, 08:53

Kagu-Eesti kolme maakonna omavalitsusjuhid hindavad ebatõenäoliseks minister Toivo Jürgensoni parlamendis antud suulist garantiid tagada ühistransport ka pärast rongiliikluse lõpetamist ning esitavad täna sellekohase ühise avaliku pöördumise, kirjutab Võrumaa Teataja.

?Kagu-Eesti omavalitsusjuhid on sügavalt nördinud keskvõimu ükskõiksest suhtumisest maaelanikkonda,? seisab täna allkirjastatavas pöördumises riigikogu juhatuse, peaministri, teede- ja sideministri, regionaalministri ja ASi Edelaraudtee juhatuse poole. Eile kiitis pöördumise heaks Võrumaa Omavalitsuste Liidu juhatus.

Pöördumises tehakse ?teravat kriitikat? valitsuse otsuse kohta asendada reisijatevedu raud- teel bussitranspordiga. ?Jutud tühjalt liikuvatest rongidest on põhjendamatud, kuna väga palju inimesi kasutab ronge iga päev tööle, kooli ja koju sõiduks,? seisab pöördumises. ?Seetõttu peavad kindlasti liinile jääma hommikused ja õhtused rongid.?

Omavalitsusliidu rahandus- ja majanduskomisjoni esimehe Juri Gotmansi hinnangul on ministri lubadused väheveenvad ning garantiid, et märtsist saavad seni ronge kasutanud inimesed bussidega soovitud sihtkohta, pole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing