Rootsi kaitsejõudude uurijad eitavad plahvatust Estonial

19. jaanuar 2001, 08:22

Rootsi kaitsejõudude uurimisasutuse FOI asjatundjad lükkasid eile tagasi hukkunute omaste konsultandi Lars Ekbomi väited, et parvlaeva Estonia viis 1994. aastal põhja plahvatus vööriosas, kirjutab Postimees.

?Plahvatus ei ole usutav,? ütlesid kaitsejõudude asjatundjad Rootsi ajalehele Dagens Nyheter, lisades, et täielikult seda välistada ei saa.

?Aga seal on ka selgelt asju, mis räägivad selle vastu,? ütles Henric Östmark, üks viiest teadlasest, kes on lugenud Saksa ja Ameerika laboratooriumide seletusi saksa ajakirjanikule Jutta Rabele.

Need raportid tegi kolmapäeval jälle aktuaalseks Rootsi omasteühingu SEA poolt kutsutud uurija Lars Ekbom, tehnoloogiadoktor ja dotsent metallograafia erialal Stockholmi Kuningliku Tehnilise Ülikooli juures.

Dagens Nyheter viis kolme uurimiskeskuste raportid kaitsejõudude uurijate kätte. Östmark ja veel neli teadlast ja inseneri, kes vaatasid sakslaste ja ameeriklaste väited läbi, leidsid raportites rikkalikult puudusi. Grupi hinnangul on materjalist tarvis paremaid teaduslikke analüüse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing