Hukkunud mullikate liha on müügil Nõmme turul

22. jaanuar 2001, 08:22

Nädal tagasi Raplamaal Lelle talus elektrilöögist surnud mullikate liha võib osta Tallinnast Nõmme turult, kuid ainult putkast, mis müüb liha koeratoiduks, kirjutab Postimees.

27 mullikat põllumajandusosaühingult Lelle 14 000 krooni eest ostnud Jaan Heinmäe teatas eile, et müüs ligi tonni lihast ärimehele, kes müüb liha Nõmme turu putkas, millel ripub suurelt kiri 'Koeratoit'.

'Kuna hoiatus on putkal kirjas, siis on üsna raske uskuda, et mõni inimene sealt enda toidulauale liha ostaks,' ütles Heinmäe. 'Ka tunneb selle liha ropu haisu kümne meetri peale ära, mistõttu on eksimisvõimalus väike.'

Ehkki ta ei suuda dokumentaalselt tõestada, kuhu iga viimane kui kilo on realiseeritud, kinnitab Heinmäe, et kellegi toidulauale ta neid müünud pole.

Ülejäänud liha, mille asukoha väljaselgitamiseks Rapla veterinaarid ajujahi korraldasid, müüs Heinmäe enda väitel Audru karusloomakasvandusse ja Laagris asuvasse koerte varjupaika.

'Oleks teadnud, et selle liha müümise pärast tekib nii palju jama, poleks ma hakanud mullikaid vist kokku ostmagi, sest mind huvitasid vaid nahad, mis on kallid ja mille kokkuostmisega ma tegelen,' selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing