Raidal süüdistab Otepää vallavanemat terrori mahitamises

Inno Tähismaa 23. jaanuar 2001, 17:02

'Tänaseks on revisjonikomisjoni laekunud mitmeid avaldusi, kus väidetakse, et vallavanem on mahitanud vägivalda, terrorit, valetamist, kinnimätsimist jne,' väidab Otepää volikogu Otepää Taasünni fraktsiooni esimees Jaanus Raidal.

Raidal lisab, et ausa ja karmikäelise poliitiku juhtimisel võiks Eesti anarhia muutuda taas demokraatiaks, aga 'kui Eesti riigiaparaadis jätkub samasugune kaos, süüdimatus, korruptsioon ja mahaparseldamine, siis lakkab see riik tõesti olemast.'

Otepää vallavanema Riho Raave kinnitusel on Otepää vallavalitsuse tegevus vastavalt revisjonikomisjoni aruandele olnud seaduslik ja motiveeritud.

Maksude tõusmist põhjendab Raave kütte- ja elektrikulude kallinemise, transpordikulude suurenemise ning muude omavalitsusest mittesõltuvate teguritega. Vallavanem teatab, et tema volikogu kinnitatud palk, millest läheb maha 26 protsenti tulumaksu, on 12 500 krooni, abivallavanema palk 9800 ja vallasekretäri palk 9000 krooni. Kolme ülejäänud ameti juhataja ja pearaamatupidaja palk on vahemikus 6100-7500 krooni, vanemametnikel 4200-6600 ning nooremametnikel 2915-3900 krooni.

Raave vastu esitatud umbusaldusavalduse all on 21 vallaelaniku nimed koos märkusega 'ja paljud teised'. Otepää Teataja andmeil on vähemalt üks allakirjutanu pähe esitatud inimestest tunnistanud, et pole umbusaldusavaldust kunagi näinud.

Uudise vahendas meediagrupp Süd-Est.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing