Läti loodab laevad oma kodumaise lipu alla tagasi tuua

24. jaanuar 2001, 13:48

Läti valitsuskomisjon kinnitas sel nädalal merelaevanduse maksusoodustuste kontseptsiooni, millega Läti loodab kodumaised laevad Läti lipu alla tagasi tuua ning tõusta Balti regiooni meresõidu keskuseks, kirjutab majandusleht Biznes Baltija.

Kontseptsioon soovitab ettevõtte tulumaksu asendada fikseeritud tonnaa?imaksuga, mida tuleb maksta igalt aluselt sõltumata firma majanduslikest näitajatest. Meremeeste osas soovitatakse igakuine sotsiaalmaks, mida tasub tööandja, asendada samuti fikseeritud summaga kahe minimaapalga ulatuses. Mõlemad seadusemuudatused töötab Läti rahandusministeerium välja 1. augustiks.

Üksikisiku tulumaksu osas soodustuse saamiseks peavad aluse kapten ja vanemmehaanik olema Läti kodanikud. Lisaks tuleb firmadel soodustuste saamiseks lahutada kõik oma tegevusalad, mis ei ole seotud aluste ekspluateerimisega. Soodustused laienevad kõigile Lätis registreeritud laevafirmadele, mille omanik võib olla ka välismaalane.

Maksusoodustused antakse firmadele kümneks aastaks, mille jooksul neil ei ole õigust muuta oma ettevõtluse iseloomu. Läti rahandusministeerium omalt poolt kohustub maksusoodustusi mitte muutma.

Senine poliitika on viinud selleni, et enamik kohalikke laevandusfirmasid eesotsas Läti merelaevandusega on oma alused registreerinud Küprosel, Maltal või Panamas ning 6000?8000 Läti meremeest on läinud välismaiste laevafirmade palgale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing