Ühispanga röövis osalejad jõudsid osta auto

30. jaanuar 2001, 11:45

Nädalavahetusel tabasid Keskkriminaalpolitsei töötajad kaheksanda Põltsamaa Ühispangas toimunud röövi lavastuse osalise ja leidsid suurema osa pangast ära viidud rahast, teatas Politseiamet.

Lisaks varem tabatutele kahtlustatakse röövi lavastamises osalemises 15-aastast Steni, kes 22.01.01. hommikul sisenes kassapidaja Aurika järel panka. Kassapidaja nõudmisel lõi noormees teda paaril korral näkku ja seejärel lahkus koos rahaga. Sten on varem kinni peetud kahtlustatava Jaani poeg ja on oma süü üles tunnistanud ning tegevuse sündmuskohal politseinikele ka ette näidanud.

Ühtlasi on politsei tänaseks kätte saanud suurema osa röövi lavastamise päeval pangast äraviidud sularahast ? üle miljoni Eesti krooni ja kogu välisvaluuta. Raha on Ühispangale tagastatud. Mõnisada tuhat krooni jõudsid Jaan ja Sten paari päevaga enne tabamist ära kulutada, ostes näiteks auto ja tasudes oma võlgu. Kui suure summa riisusid pangatöötajad varem, on selgitamisel.

Kuna Steni puhul on tegu alaealisega, ei taotlenud politsei tema eeluurimise ajaks vahi alla võtmist ning Sten lubati sugulaste järelevalve all vabadusse. Ülejäänud selles kuriteos kahtlustatavad on esialgu 10 päevaks vahi alla võetud, süüdistust veel kellelegi esitatud ei ole, kuid seda on kavas teha lähipäevil.

Varem on Ühispanga Põltsamaa kontori röövi lavastamises kahtlustatavatena kinni peetud pangakontori kolm töötajat, kassapidaja Aurika (s.1970), teller Kaja (s.1967) ja kassapidaja Terje (s.1964), ning nende elukaaslased või tuttavad Heiki (s.1969), Alvar (s.1957), Kaupo (s.1960) ja Jaan (s.1952).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing