Nokia haavatavus tuli päevavalgele

31. jaanuar 2001, 10:28

Vaatamata sellele, et nii Nokia eelmise aasta tulemus kui ka neljanda kvartali mobiiltelefonide 21protsendine käiberentaablus olid fantastilised, on selle aasta prognoos rahutusttekitav, arvab Dagens Industri kommentaator Helen Ahlbom. Ta väidab, et Nokia aruandes esitatud lause 'telefonide tulusiduvus tõuseb 20 protsendini neljandas kvartalis' näitab, et Nokia eeldab probleeme aasta algupoole.

Ta arvab, et esimeses kvartalis tuleb Nokia telefonide tulusiduvus 16-17% ning müügikasv tunduvalt väiksem, kui firma veel paar kuud tagasi prognoosis. Analüütiku sõnul näitab see Nokia haavatavust, mis ilmneb niisuguse tarbekauba, nagu mobiiltelefon, nõudluse kiires languses. Ja ehkki Nokia juht Jorma Ollila loodab aasta lõpuks saavutada 20protsendilise kasumimarginaali, on see rajatud nõrgale jääle ehk ähmasele lootusele USA majanduskasvu taastumisest.

Kui Nokia ei suuda oma telefonide tulusust enam viimaste aastate uskumatult kõrgel tasemel hoida, millele on muu hulgas kaasa aidanud aktsiaturgude suur usaldus Nokia juhtkonna vastu, ilmneb kohe, et Nokia on liiga kõrgelt hinnatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing