02. veebruar 2001, 00:00

AS Adavere Lihatööstus investeerib 1996. aastal 8?10 miljonit krooni, millest osa läheb nüüdisaegse tapamaja ehitamiseks, osa aga täiendava pakkimistehnoloogia ostmiseks, ütles Adavere lihatööstuse tegevdirektor Harri Nukke.

Adavere lihatööstus valmistub Nukke sõnul tootmisstandardite kooskõlla viimiseks Euroopa Liidu normatiividega. Üheks peamiseks eesmärgiks on seatud uue tapamaja valmimine.

Hetkeseis: Adavere lihatööstus on pankrotis ja põhjuseks üleinvesteerimine. Nukke tahtis muuta Adavere lihatööstuse Eesti üheks kaasaegsemaks. See tähendas aga mahukaid investeeringuid ning kallist toodangut.

Mart Siimann on otsustanud ärimehena televisioonitegemisest loobuda. Praegu kavandab ta riigikogus Eesti meedia arengusuundi ja teeb poliitikat. Surmasõlmeks Eesti meediapoliitikas loeb Siimann otsuseid ETV tuleviku määratlemiseks. Eratelekanalitega võrreldes gigantne riigitelevisioon neelab aastas 70 miljonit krooni maksumaksja raha.

Avalik õiguslikust televisioonist Siimanni sõnul loobuda ei saa. Selle säilitamiseks on kaks võimalikku teed. Esimene: likvideerida ETV kui 800 töötajaga telekanal, riigikogult saadava raha jagaksid aga vähem kui kümme inimest konkursi korras avalik-õigusliku programmi ostmiseks või tellimiseks erakanalitelt. Teise võimalusena jääks ETV telekanalina alles, kuid töötajate arv väheneks kümme korda. Pool riigitelevisiooni programmist ostetakse või tellitakse sellise variandi korral erakanalitelt konkursi alusel.

Hetkeseis: Mart Siimann tegi kiire karjääri tõustes riigikogu liikmest peaministriks. Tema ETVd puudutavatest ideedest aga kahjuks ei realiseerunud kumbki. Siimanni äripartner Toomas Lepast sai ETV juht ning Lepp tegi korraks ETV ka reklaamivabaks, aga viis ühtlasi telekanali makseraskustesse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing