Elcoteqi tehase tulevik selgub homme

01. veebruar 2001, 08:29

Kuidas mõjutab Ericssoni mobiiltelefonide valmistamise lõppemine Elcoteqi Tallinna tehast, ei soostunud firmajuhid eile kommenteerima, kirjutab Postimees.

Täpsemat infot Tallinna ja Ungari tehaste tuleviku kohta lubas Elcoteq avaldada homme seoses aastaaruande avaldamisega. ?Me suudame vastata täpsemalt reedel. Mõjud tulevad välja igatahes alanud aasta esimesel poolel,? kinnitas Elcoteqi juhatuse esimees ja suuraktsionär Antti Piippo.

Elcoteqi tegevdirektor Tuomo Lähdesmäki võis eile õhtul pressikonverentsil rahustada mures investoreid teabega, et suur osa töötajatest Tallinnas ja ka Ungaris on võimalik vajadusel kiiresti vallandada.

Eile õhtul Helsingi kalleima hotelli Kämppi saalis esinenud enesekindel Piippo. kasutas võimalust rahustada börsi infoga uuest Ericssoniga sõlmitud lepingust.

Mobiiltelefonide asemel hakkab Elcoteq Ericssonile valmistama üha rohkem IT-süsteemide komponente. Pikemas perspektiivis Elcoteqi ja Ericssoni koostöömahud kasvavad ning Elcoteqi osa Ericssoni sidesüsteemide tarnepartnerina muutub märkimisväärseks, teatas Piippo.

Samas kahtlustab Elcoteq, et möödunud reedel firma aktsiaga juhtunu ei olnud tavaline ning firma on esitanud palve Soome ametivõimudele, et need uuriksid Elcoteqi aktsiaga kauplemist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing