EPL: avaliku sektori juriidiline pädevus jääb muutustele alla

02. veebruar 2001, 08:13

Õiguslik keskkond muutub Eestis aasta-aastalt üha keerulisemaks. Paraku kinnitab käesolev nädal läbi mitmete juhtumite, et avaliku sektori juriidiline pädevus ei suuda muutustega võrdselt sammu pidada, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Alates eilsest on parkimistasu nõue juriidiliselt kehtetu, sest see oli sätatud kohalike omavalitsuste määrustega, mis tuginesid 1. veebruaril kehtivuse kaotanud vanale liiklusseadusele. Ja jällegi riigikogu kantselei juriidilise osakonna. süül jäi liikluseeskiri uue liiklusseadusega sidumata, mistõttu see kaotas 1. veebruarist kehtivuse ning juhte poleks tohtinud trahvida ei kiiruse ületamise ega tuledeta sõitmise eest.

Tallinna Merimetsa haiglale arvestati I kvartaliks kolm korda vähem raha. Kui haigla uksed sulgeda ähvardas, selgus, et ühe haigekassa töötaja lohakuse tõttu märgiti haiglale üheks kuuks mõeldud 1,5 miljonit krooni kolme kuu pähe.

Kolmapäeval teatas aga Tallinna linn, et unustas Tallinna Vee erastamistehingut läbi viies korralisena arvestada sellega kaasnevaid kulusid, kokku 17 miljoni krooni eest.

Võib-olla on pelk juhus, et kõik loetletud juriidilised äpardused kuhjusid ühte nädalasse..

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing