Piirivalvur võttis süü relvaäris omaks

06. veebruar 2001, 08:06

Peastaabi relvaäri protsess jätkus eile Tallinna linnakohtus tunnistajate ja seitsme kohtualuse ülekuulamisega, kellest tunnistas ennast süüdi ainult endine piirivalvur Aivar Lepik, kirjutab Eesti Päevaleht.

Aivar Lepik aitas oma sõnul kohtualuste Meelis Smirnovi ja Olev Saluste palvel Soome firma Ultramatic OY esindajal Lauri Väino Juhani Ravantil umbes aasta jooksul Tallinna reisisadamas Soomest toodud relvi Eesti tollis deklareerimata maale tuua.

Lepiku sõnul maksis Saluste talle selle eest ühe USA dollari iga relva pealt. Kõigi illegaalselt maale toodud relvade eest sai Lepik Salustelt kokku 3000 USA dollarit.

Lepik rääkis kohtus, kuidas Saluste, Ravanti, Smirnov ja Tom Rist tõstsid tema nähes vähemalt kahel korral Soomest toodud ja kastidesse pakitud relvad oma autost vene keelt kõnelenud meeste sõiduautosse.

Lepiku sõnul ütlesid Ravanti ja Saluste talle, et müüsid relvad nendele meestele, kes viivad need edasi Venemaale.

Kokku tõi Ravanti Eestisse 1421 erinevat marki relva, millest 109 müüs kaitseväe ohvitseridele ja kaitseliitlastele. Kümme relva on politsei kätte saanud erinevatelt kuriteopaikadelt ja ülejäänud 1302 relva asukoht on seni teadmata.

Endine peastaabi ülem kolonel Arvo Sirel ei tunnistanud ennast süüdi ning väitis, et tema arvates oli relvade müük peastaabi ohvitseridele seaduslik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing