Uue keskkonnaseaduse eiramisel ähvardab riik ettevõtted kinni panna

06. veebruar 2001, 16:21

Kui soojuselektrijaamad, põlevkivi-, tsemendi-, tselluloosi-, mööbli- ja värvivabrikud ei suuda end tehniliselt uuendada, võidakse aastal 2007 nende tegevus lõpetada.

Keskkonnaministeeriumi peaspetsialisti Jüri Truusa sõnul on uudse, kompleksse saasteloa saamine reaalne kõige varem poolteist aastat pärast seaduse jõustumist. Sel juhul peaks käitis kasutama juba praegu parimat võimalikku tehnikat, nagu seda juba tehakse pilootettevõtetes Kunda Nordic Tsement ja Sadolin.

Seaduse eelnõu annab ettevõtjaile aega nö atra seada. Erandjuhtudel, milleks on tõestatud võimatus rakendada käitises parim võimalik tehnika 30. oktoobriks 2007, annab keskkonnaminister kompleksloa, mis sisaldab ettevõtte koostatud tähtaega ületavat tegevuskava. Kompleksload hakkavad asendama seni kehtivaid vee-, õhu- ja jäätmelube.


Seaduseelnõu mõju majandusele on keskkonnaministeeriumi avalike suhete spetsialisti Agnes Aaslaidi sõnul pikemas perspektiivis positiivne, sest ettevõtetel tuleb ajakohastada tootmist, kasutada parimat võimalikku tehnikat ja säästa igakülgselt tootmisressursse. Selline investeeringute suund aitab ettevõtete konkurentsivõimele kaasa.

Seaduseelnõu eesmärk on tema sõnul tagada Eestis toodetud kaupadele ka vaba pääs Euroopa Liidu siseturule, vältimaks süüdistusi keskkonnadumpingus. Seaduseelnõu väljatöötamise aluseks on Euroopa Nõukogu olulisim tootmissaastust reguleeriv direktiiv.

Eelnõu koostajad saatsid järelpärimise seaduse kohta ka kõigile tootmisala liitudele, omapoolse seisukoha andis vaid ehitusettevõtjate liit.

Valitsus kiitis uue keskkonnaseaduse eelnõu heaks täna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing