Tartu linn koolitab maalapsi võlgu

07. veebruar 2001, 08:38

Mitme maakonna vallad võlgnevad Tartu linnale siinsetes üldhariduskoolides õppivate laste koolitamise eest kokku üle nelja miljoni krooni. Osa sellest summast on võlg eelmise õppeaasta eest, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu koolides õpib lapsi nii linna lähiümbrusest kui teistest maakondadest. Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus lubab vanematel lapsele kooli vabalt valida, sama seadus kohustab aga omavalitsusüksusi osalema nende koolide kulude katmises, kus õpivad tema haldusterritooriumil elavad õpilased.

Möödunud aasta lõpus kokku löödud numbrid näitasid, et 45 omavalitsusüksust olid Tartu linnale käesoleva ja eelmise õppeaasta eest võlgu kokku üle 4,8 miljoni krooni. Selle aasta esimese kuuga on võlasumma linnavalitsuse rahandusosakonna pearaamatupidaja Elle Saarti sõnul pisut kahanenud, 1. veebruariks oli see 4,23 miljonit krooni.

Linnasekretär Jüri Mölder ütles, et linnavalitsus saatis detsembris haridusministeeriumile kirja palvega moodustada töörühm, kes teeks valitsusele ettepanekud seaduste täpsustamiseks.

?Meile on tähtis, et koolitusraha laekuks linna eelarvesse korrapäraselt,? märkis Mölder. Tema väitel muudavad aasta vältel saamata jäänud miljonid keeruliseks hädavajalike kulude katmise.

Tartu vallavanem Aivar Soop tunnistas, et sageli tekib vaidlusi õpilaste arvu üle, sest pole kindlaid kriteeriume, mille järgi määratleda lapse elukoht - sissekirjutus pole ju kohustuslik, seepärast pole imestada, kui valla ja koolide andmed kokku ei lange.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing