Tallinn vahetab välja Kaarli puiestee pärnad

07. veebruar 2001, 08:37

Tallinn kavatseb tänavu taastada Kaarli puiestee ajaloolise ilme - võtta maha sadakond seal praegu kasvavat ligi 130-aastast pärna ning istutada nende asemele umbes 15aastased korrapärase ovaalse võraga puud, kirjutab Postimees.

?Esmalt tuleb plats tühjaks teha, ega teistmoodi ei saa,? lausus linnaaednik Tiina Tallinn Kaarli puiesteed juba ligi 130 aastat ilustanud pärnade kohta, mis linna praeguste kavade kohaselt mahavõtmisele läheksid. ?Esplanaadi uuendamisest on räägitud 30 aastat. Õige on allee taastada sel viisil, et kõik puud ühekorraga välja vahetada.?

Esplanaadi uuendamiseks vaja mineva ligi 180 pärna saamiseks tuleb linnal Tallinna sõnul teha riigihange, et osta spetsiaalses puukoolis kasvatatud ligi 15aastased, 5-7 meetri kõrgused ovaalse võraga puud. Ta märkis, et näiteks Saksamaal maksab üks sobilik puu ligi 3000 krooni, Eestist pole vajalikke pärnasid nii suures koguses kusagilt võtta.

Ka Tallinna botaanikaaia dendroloogi Olev Abneri sõnul on esplanaadi uuendamiseks kõige õigem tee kõik puud uute vastu korraga välja vahetada. ?Puud on sõja ajal käest ära lastud ning ka pärast seda pole neid korralikult lõigatud,? märkis ta. ?Nüüd pole enam pelgalt pügamisega võimalik allee korrapärast välimust taastada.?

Abneri sõnul on aga linnaeelarvest Kaarli puiestee haljastuse taastamiseks ette nähtud 3,5 miljonit krooni liiga napp summa, sest linn kavatseb samal ajal haljastuse uuendamisega ehitada puiestee alla maa-aluse parkla, mille peale hiljem panna uue haljastuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing