Hakatakse koole sulgema

09. veebruar 2001, 08:07

Septembris sulgeb uksed paarkümmend kooli ja sama saatus ootab lähiajal veel kümneid koole üle Eesti, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Oleme lastevanematega koosolekul koos kurvastanud, aga kooli sulgemine on paratamatu,? ütles Järvamaa Väinjärve algkool-lasteaia direktor Õie Vahar. Väinjärve koolis käib üheksa ja lasteaias 11 last. ?Kuskilt pole meil lapsi juurde tuua,? lisas Vahar. Kunagi oli Väinjärve Järvamaa suurim algkool, kus omaette klassid olid isegi venekeelsetel õpilastel.

Kaks aastat tagasi sulges Lääne-Virumaa Vinni vald 150aastase Kulina algkooli ning kunagisest Roela keskkoolist on saanud põhikool. Viru-Jaagupi keskkoolist on aga alles jäänud vaid algkool ja hiljemalt 2002. aasta sügisest suletakse seegi.

Saaremaal suletakse sel aastal kolm algkooli, mis maakonna haridusjuhi Raivo Peetersi sõnul avati rahvusliku ärkamise aastail kümmekond aastat tagasi.

Pärnu maavalitsuse haridusosakonna juhataja Avo Jussi sõnul tuleb suurem koolide sulgemine 2004.-2005. aastal. ?Siis jäävad tühjaks needki koolid, mida viimase hetkeni alles hoitakse.?

Mitme maakonna haridusjuhid tõdesid, et haldusreformi ootuses vallad ei kibele ebapopulaarset sulgemisotsust tegema ja tahavad seda edasi lükata. Siseminister Tarmo Loodus on öelnud, et vähemalt keskkoole saab üldjuhul igasse tulevasse suurde valda jääda ainult üks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing