McAfee andmetel on 20% arvutitest maailmas viirustest nakatunud

09. veebruar 2001, 10:39

Viirusetõrjuja McAfee kodulehel saab nüüd jälgida arvutiviiruste levikut maailmas interaktiivselt kaardilt, mille juures on ka ära toodud hetkel kõige enam levinud TOP 10 arvutiviirust. McAfee andmetel on 20% kontrollitud arvutitest nakatunud mõne arvutiviirusega.

Kaart koostatakse McAfee viirusejälgimissüsteemi abil, mis kontrollib tuhandeid arvuteid maailmas.

Kaardil näidatavat infot saab kasutaja valida perioodi järgi. Valida on viimase ööpäeva, nädala või kuu jooksul toimunud nakatumised maailmas, kas nakatunud failide või arvutite arvu järgi.

McAfee.comi andmetel on praegune kaart kokku saadud ligi 780000 viirusetõrjujaga varustatud arvuti skännimise põhjal, nendest arvutitest leiti 18 miljonit nakatunud faili. Kokku on maailmas 20% arvuteid, mis on viirustest nakatunud.

Viirusekaardile andmete lisamiseks küsitakse alati ka kasutaja nõusolekut.

Viimase 30 päeva jooksul oli kõige enamlevinud endiselt Loveletteri nimeline viirus, kuid viimase 24 tunni jooksul on olnud kõige suurem APStrojan.qa puhang.

Kaardi järgi meeldib viirustele maailmas kõige rohkem USAs Californias asuva infotehnoloogiakeskuse Silicon Valley piirkond ning Washington, Eesti aga on McAfee andmetel nii 24 tunni kui kuu jooksul jäänud märkimisväärsetest viiruserünnetest puutumata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing