Savisaar kinnitas tõsist presidendiks tahtmist

10. veebruar 2001, 01:18

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar nimetas arusaamatuks legendiks väidet, et tema peaks olema peaminister siis, kui keegi teine keskerakondlane saab presidendiks, kirjutab laupäevane Postimees.

'Mul jääb potentsiaali üle,' ütles Savisaar, tutvustades end eile õhtul Keskerakonna Lasnamäe osakonna erakorralisel üldkoosolekul ühena partei presidendikandidaatidest. 'Ma ei näe mitte mingisugust põhjust presidendiks kandideerimisest loobuda.'

Savisaar ütles, et ta on Eestis valimistel kõige rohkem hääli kogunud poliitik ning tema poolt hääletajate arv on järjest kasvanud. 'Sellele vaatamata olen ma Riigikogu lihtliige,' sõnas ta. 'Ja kes see ikka sooviks olla igavene peaministrikandidaat.'

Ühes Tallinna Pedagoogikaülikooli keeltemaja auditooriumis toimunud eileõhtusel erakorralisel koosolekul Keskerakonna Lasnamäe osakond sisuliselt tühistas oma 12-liikmelise juhatuse varasema, peaaegu üksmeelse otsuse esitada osakonnast partei volikogule presidendikandidaadina arutamiseks Riigikogu asespiiker Siiri Oviir.

Salajasel hääletusel valisid umbes 400 liikmega osakonna kohalolnud esindajad eile oma kandidaadiks Savisaare ning jätsid Oviiri teiseks. Savisaar sai 51, Oviir 41 häält. Ühe hääle said Lasnamäe tsentriparteilastelt Peeter Kreitzberg ja Robert Lepikson. Ainsatki häält ei saanud ise kohal olnud ning end tutvustanud Ando Leps ega eemal viibinud Ene Grauberg.

Parlamendi asespiikril Siiri Oviiril polnud võimalik ise eile Lasnamäe tsentriparteilaste ette oma kandidatuuri kaitsma tulla, sest ta viibis Riigikogu Balti Assamblee delegatsiooniga lähetuses Eesti-Läti piirilinnade Valga ja Valka koostöökonverentsil.

Oviiri esindas koosolekul algatusrühma «Siiri Oviir presidendiks!» üks eestvedajaid kirjastaja Silva Tomingas.
Tomingase sõnutsi tuleb Keskerakonnal teha selge valik, kas presidendikandidaadiks esitada Oviir või Savisaar ning siis üksmeelselt asuda oma kandidaati toetama.
'Õukonnamängud kahjustavad Keskerakonda,' ütles Tomingas, lisades, et võtab ka eile Lasnamäe osakonna üldkoosolekul toimunut mõneti kui mängu.

Siiri Oviiri kasuks kandidaadina räägib Tomingase sõnul koostöövõimelisus nii liitlaste kui Keskerakonna oponentidega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing