13. veebruar 2001, 00:00

Helsingin Sanomat: Soome transpordiminister Olli-Pekka Heinonen soovib kiirustada takka, et Soome, Venemaa ja Eesti looksid Soome lahel rahvusvahelist laevaliiklust jälgiva VTMIS-juhtimissüsteemi. Selle tingib reisilaeva- ja naftatankeriliikluse järjest suurem intensiivistumine lahel. Mullu sõitis laevadega Tallinna ja Helsingi vahet juba kuus miljonit inimest. Aastaks 2005 prognoositakse naftavedude mahu kahekordistumist 80 miljoni tonnini aastas. Suurtest tankeritest võib kokkupõrke korral merre voolata kuni 10 000-12 000 tonni naftat, mis oleks katastroof, tõdeb Soome riikliku uurimiskeskuse teadur Jorma Rytkönen.

Financial Times: Suurbritannias olid koos ELi, USA kohtuministeeriumi, Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ning ÜRO Kaubandus ja Arengukonverentsi 43 esindajat, et arutada ülemaailmse konkurentsifoorumi loomist, mis täiendaks WTOd ja OECDd.

Foorumi eesmärk on moodustada paindlik analüüsikeskus, kes aitaks arendada tõhusat konkurentsipoliitikat majanduse maailmastumise ja uue tehnoloogia kiire leviku oludes. USAd ja ELi teeb murelikuks konkurentsiseaduste ajale jalgujäämine arengumaades.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing