Börsiülevaade: Ettevaatlikus ennekõige

12. veebruar 2001, 09:52

Eelmise nädala lõpus toimunud börsi liideraktsiate taandareng tänu Eesti Telekomi tagasihoidlikule eelmisele kvartalile ning telekomisektori järsule odavnemisele Euroopas ootaks täna Tallinna börsilt küllalt ettevaatliku kauplemispäeva.

Eesti Telekom vajus reedel taas 85 kroonini olles aga neljapäeva alguses peale eelmise aasta majandustulemuste avaldamist tugevnenud koguni 89 kroonini.
Langusega läks reedel kaasa ka sellel neljapäeval oma eelmise aasta majandustulemused avalikustav Hansapank, mis taandus 140 kroonini.

Lisaks Hansapanga Grupi headele majandustulemustele vajavad investorid aktsia tõstmiseks ka veel selgust Leedu Hoiupanga ostmise tehingu osas.

Erinevalt kahest eelpool mainitud aktsiast on püsinud ülejäänud aktiivsemate börsiettevõtete aktsiad päris kõrgetel tasemetel.

Kaubamaja aktsia vastu kerkinud investorite huvi on kergitanud aktsia 70 kroonini ehk kõigi aegade kõrgeimal tasemel. Kuigi 70 krooni peal vahetas omanikku vaid üks aktsia on ka Kaubamaja aktsia ostuäär jõudnud tugeva 65,2 kroonini.

Tugevana on säilinud ja edasiminekut näidanud ka suhteliselt kallid Baltika ja Saku Õlletehase aktsiad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing